Pokaždé prohráli. Dánská média před sobotním čtvrtfinále připomínají porážky s Českem na EURO

29. června 2021 15:40 - Kodaň/Praha

Dánská média před sobotním čtvrtfinálovým zápasem mistrovství Evropy mezi Českem a Dánskem varují před podceněním české fotbalové reprezentace. Dánská rozhlasová a televizní stanice DR na svých internetových stránkách připomněla, že Dánové narazili na Euru na Česko dvakrát - v letech 2000 a 2004 - a pokaždé prohráli.

 

Olaf Kraak, Reuters

"Po pravdě řečeno nejsou dánské vzpomínky na Čechy na mistrovství Evropy nijak zvlášť dobré. S Českem jsme se utkali na ME dvakrát a dvakrát jsme mu podlehli," napsala veřejnoprávní stanice DR.

Šampionát v roce 2000 se Dánům celkově nepovedl. Ve skupině prohráli všechny tři zápasy - s Francií, Nizozemskem i Českou republikou, která měla podle DR jeden ze svých nejlepších týmů v historii, a domů odjížděli s nelichotivým skóre 0:8. Česko tehdy proti Dánsku nastoupilo s hvězdami, jakými byli Pavel Nedvěd, Jan Koller či Vladimír Šmicer, který také vstřelil obě české branky, připomněla dánská rozhlasová a televizní stanice.

O dánském dynamitu ví Barák své. O to víc ho mrzí, že s ním český tým musí hrát v Baku

Na mistrovství Evropy v roce 2004 se Dánsku dařilo lépe a dostalo se do čtvrtfinále, jenže tam opět narazilo na český výběr. Češi v čele s Milanem Barošem v utkání zvítězili 3:0 a Baroš k výhře přispěl dvěma góly, napsala stanice DR.

Píšeme dějiny! jásají ve Švýcarsku. Hrdina zápasu se ale hned neradoval. Proč?

Trenér dánských fotbalistů Kasper Hjulmand před sobotním zápasem prohlásil, že by raději hrál s Nizozemskem než s českým týmem, který označil za fantastický. Podle něj se Dánsko v sobotu poprvé na šampionátu utká s družstvem, které se mu vyrovná v intenzitě.

Hjulmand rovněž upozornil, že v Baku, kde se utkání odehraje, dosahují teploty 30 stupňů a že bude klíčové dobře rozvrhnout síly. "Myslím si, že bude nesmírně důležité mít míč co nejvíc pod kontrolou," podotkl podle dánské agentury Ritzau Hjulmand.

Dánský trenér věří, že pro utkání s Českem bude mít již opět k dispozici kapitána Simona Kjaera, který musel v osmifinále, v němž Dánsko rozdrtilo Wales 4:0, střídat. "Se Simonem na tom pracujeme a všichni věříme, že bude připraven," řekl Hjulmand.

Proti Walesu se Dánsko muselo obejít rovněž bez Yussufa Poulsena a Daniela Wasse, i ti by ale měli čtvrtfinále stihnout. "Nemám žádný důvod si myslet, že nám někdo bude v zápase proti Česku chybět," prohlásil trenér Hjulmand.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..