Po prohře s českým týmem konec! De Boer rezignoval

29. června 2021 16:52 - Amsterdam

Trenér Frank de Boer skončil po vyřazení nizozemských fotbalistů z mistrovství Evropy u národního týmu. Osudnou se mu stala osmifinálová porážka 0:2 s českou reprezentací v Budapešti. Jeho odchod dnes oznámilo vedení svazu po společné schůzce a analýze situace.

 

Attila Kisbenedek, ČTK/AP

Jedenapadesátiletý De Boer se národního týmu ujal teprve vloni na podzim poté, co Ronald Koeman využil výstupní klauzuli a přijal nabídku Barcelony. Po nečekaném vyřazení už v osmifinále Eura, před nímž byli jeho svěřenci považováni za jedny z favoritů, ale sklidil doma tvrdou kritiku.

Nizozemci sice na šampionátu vyhráli všechny tři zápasy ve skupině, jako cíl si ale vytkli minimálně čtvrtfinále. "Rozhodl jsem se nepokračovat jako trenér národního týmu. Cíl nebyl naplněn, to je jasné," uvedl De Boer v prohlášení svazu.

Propadák na EURO! Selhali jsme na všech frontách, píší Nizozemci

Bezprostředně po nedělním zápase s Českem nechtěl De Boer o svém odstoupení hovořit a vzal si čas na rozmyšlenou. O jeho nástupci bude svaz teprve jednat.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..