Dánové se před cestou do Baku sešli se zástupci Amnesty International

1. července 2021 17:53 - Kodaň

Představitelé Dánské fotbalové unie (DBU) se před odletem výpravy do Baku na čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Česku setkali se zástupci Amnesty International. Informovali se o situaci v Ázerbájdžánu, kde jsou podle organizace porušována lidská práva.

 

Olaf Kraak, Reuters

"Ázerbájdžánská vláda využívá pořádání velkých sportovních a zábavních akcí už mnoho let k tomu, aby zakrývala hrubé porušování lidských práv. Fotbalové mistrovství Evropy není výjimkou," citovala DBU v prohlášení Amnesty International.

Lidskoprávní organizace vyčítá režimu prezidenta Ilhama Alijeva šikanování a zatýkání kritiků, jejich mučení, potlačování demonstrací, zákazy nevládních organizací a válečné zločiny během vojenského konfliktu o Náhorní Karabach se sousední Arménií.

Dánský trenér Hjulmand řadí Schicka k nejtalentovanějším fotbalistům Evropy

"Předáme tyto informace našemu týmu, spolupracovníkům a dánským fanouškům, kteří pocestují na zápas do Baku," uvedl ředitel DBU Jakob Jensen.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Čtvrtfinále Česko - Dánsko se hraje v Baku v sobotu v 18:00 SELČ.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..