Skandální moment v semifinále EURO. Dánského brankáře v kritickou chvíli oslnili laserem

8. července 2021 07:45 - Londýn/Praha

Dánští fotbalisté mají za sebou na EURO velký příběh, který skončil až v semifinále, v němž vyčerpaní Seveřané už neměli proti domácí Anglii v prodloužení síly na zvrat. Smrtící ránu jim ve Wembley zasadila situace po hodně kontroverzní penaltě, které navíc předcházelo skandální počínání jednoho z fanoušků snažícího se rozhodit dánského hrdinu v bráně Kaspera Schmeichela.

 

Justin Tallis, ČTK/AP

Angličané sice měli v utkání jasnou převahu, ale pocit křivdy z Dánů asi jen tak nevyprchá. Před zmíněnou penaltovovou situací ze závěru prvního prodloužení se totiž na hřišti ocitly dva míče.

Následný pád Raheema Sterlinga v pokutovém území po lehkém kontaktu s Joakimem Mählem posoudil sudí Danny Desmond Makkelie jako penaltový. Opakované záběry ale odhalily, že nařízený pokutový kop je minimálně velmi přísný.

Postup Anglie? Byla lepší, ale je cítit velká pachuť, sudí domácí tlačil, soudí experti

Seveřané ale u arbitra protestovali marně. Z kritické chvíle je mohl vytáhnout už jen brankář Schmeichel, jehož ale těsně před penaltovou exekucí z kopačky Harryho Kanea oslňoval někdo z hlediště laserem.

Gólman se ale i tak dokázal soustředit a ránu z penaltového puntíku od anglického kanonýra vyrazit. K jeho smůle však opět jen ke Kaneovi, který z dorážky zařídil výhru Albionu.

Celá Anglie bujaře slaví postup do velkého finále po 55 letech, nicméně těžce nesportovní chování jednoho z fanoušků nezůstalo ani na Ostrovech bez odezvy.

„Pokud někdo oslňoval Schmeichela laserem, měl by dostat na fotbal doživotní zákaz," napsal například bývalý anglický reprezentant Stan Collymore na Twitter, kde s ním souhlasila celá řada příznivců.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

roj, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..