Trenér Martínez zůstává i nadále na lavičce belgické reprezentace

9. července 2021 12:55 - Brusel/Praha

Fotbalový trenér Roberto Martínez zůstává i přes vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství Evropy nadále koučem belgické reprezentace. Sedmačtyřicetiletý Španěl by měl dodržet smlouvu, která mu končí příští rok, a rád by s "Rudými ďábly" zaútočil na úspěch na mistrovství světa 2022.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jako trenér zůstávám dál. Odcházím, jen když mám pocit, že už nemám týmu co dát, ale v tomto případě to tak není. Bylo to sice hořké zklamání, že jsme vypadli, ale už se dívám směrem k mistrovství světa v Kataru a také k Národní lize," citovala Martíneze agentura Reuters.

Belgičané, kterým před turnajem patřilo prvním místo v žebříčku FIFA, vstupovali do šampionátu z pozice jednoho z hlavních favoritů. Po úspěšném vystoupení v základní skupině a v osmifinále s Portugalskem (1:0) vyhráli poprvé v historii na ME čtyři zápasy. Jenže v následujícím čtvrtfinále nestačili na Itálii, s níž prohráli 1:2.

Divných pět týdnů, netajil se De Bruyne po výpadku na ME s Itálií

Martínez, který se musel vypořádat se zraněním Edena Hazarda a ne úplně zdravotně stoprocentním Kevinem de Bruynem, byl po šampionátu kritizován za některá střídání v zápase s Itálií.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

"Samozřejmě si vždy myslíte, že jste mohl něco udělat lépe. V daný moment jsme však dělali rozhodnutí, která jsme dlouho a pečlivě zvažovali," uvedl Martínez. "Nebyli jsme pořád v našem nejlepším složení a je před námi výzva posunout se na další úroveň. Kdybychom vyhráli mistrovství Evropy, bylo by to jiné, protože bychom splnili náš cíl. Nicméně nyní před námi leží nová výzva, v níž budeme chtít uspět," dodal Martínez, jenž bude za rok s Belgií obhajovat na MS třetí místo.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..