SESTAVA EURO: Schick po boku legend! Jedenáctce vládnou šampioni

12. července 2021 16:56 - Praha

Ve finále s Anglií sice potřebovali až penaltový rozstřel, jinak se ovšem experti nejspíš shodnou, že Italové si titul šampionů za výkony předvedené na celém turnaji zaslouží. Proto není žádný div, že hned pět Manciniho chlapců figuruje v ideální sestavě fotbalového EURO podle Sport.cz. Tři zástupce má v jedenáctce Anglie, po bok největších hvězd se postavil také český kanonýr Patrik Schick. Číslo za hráčem udává, kolikrát byl v sestavě kola.

 

Sport.cz s Uefa.com

Český fotbal už na novinky ve formátu závěrečného turnaje nejednou doplatil. A útočník Schick je dalším příkladem. Kdyby se klasifikovalo po staru, stal by se s pěti góly králem střelců spolu s legendárním Ronaldem. Protože však UEFA od letoška zavedla další kritéria, Portugalec je díky asistencí navíc vítězem a český kanonýr obsadil v tabulce střelců druhé místo.

Výkladní skříni šampionátu vládnou novopečení mistři. Brankář Donnarumma byl vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu, především v závěru turnaje se vytáhli Bonucci a Chiesa. Tradiční oporou byl Verratti a kometou pak až do vážného zranění Spinazolla.

Sestava EURO podle Sport.cz:
Donnarumma (Itálie, 2) - Spinazolla (Itálie, 2), Christensen (Dánsko, 2), Bonucci (Itálie, 2), Shaw (Anglie, 4) - Chiesa (Itálie, 2), Verratti (Itálie, 2), Sterling (Anglie, 4) - Schick (ČR, 2), Ronaldo (Portugalsko, 2), Kane (Anglie, 2).

Poražení finalisté jsou smutní, také oni měli co nabídnout. Anglii táhli především Sterling či skvělý Shaw, postupně se rozehrál také kapitán Kane.

Parádní šampionát odehráli Dánové, které zastupuje stoper Christensen.

Sestava finále EURO podle Sport.cz:
Donnarumma (Itálie) - Walker (Anglie), Bonucci (Itálie), Chiellini (Itálie), Maguire (Anglie) - Phillips (Anglie), Jorginho (Itálie), Verratti (Itálie), Shaw (Anglie) - Chiesa (Itálie), Insigne (Itálie).
dos, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..