Rasistické urážky, ale i podpora. Zdrcený Rashford vydal prohlášení

13. července 2021 20:18 - Manchester/Praha

Hned tři reprezentanti Albionu selhali během finálového penaltového rozstřelu EURO mezi Anglií a Itálií. Mezi největší nešťastníky nedělního večera ve Wembley patří také fotbalista Manchesteru United Marcus Rashford. Ten se stal následně terčem rasistických urážek části zklamaných anglických fanoušků. I manchesterská nástěnná malba s jeho podobiznou byla poničena vandaly. Fotbalista vydal k celé situaci obsáhlé prohlášení, ve kterém se omluvil za to, že pokutový kop neproměnil.

 

Carl Recine, Reuters

Těžké životní chvíle zažívá po prohraném finále evropského fotbalového šampionátu hvězda United Rashford. Část příznivců mu selhání v penaltovém rozstřelu odpustit nehodlá a krom rasistických urážek se Rashford dočkal i poničení známé nástěnné malby.

Už během pondělí se ale u pomalované zdi začaly objevovat vzkazy podpory, které hanlivé nápisy překryly. To, že fotbalista neprožívá zrovna nejlehčí chvíle kariéry, je zjevné i z jeho obsáhlého prohlášení, které třiadvacetiletý útočník zveřejnil na sociálních sítích.

Nástěnnou malbu s podobiznou fotbalisty Marcuse Rashforda vandalové poničili, hanlivé nápisy už ale překryly vzkazy podpory.

Ed Sykes, Reuters

„Nevím, kde začít, ani nevím, jak vyjádřit, jak se v tuto chvíli cítím," napsal Rashford. „Na penalty jsem si vždycky věřil, ale tentokrát jsem se necítil nejlépe... nedopadlo to dobře. Cítil jsem, že jsem zklamal spoluhráče, zklamal všechny... Jediné, co můžu říct, je, že se omlouvám," napsal mimo jiné Rashford.

Ve zbývající části textu fotbalista píše o hrdosti hrát za národní tým a vysvětluje, že to byl vždy jeho sen. Závěrem poděkoval za podporu, kterou se mu dostává v jeho rodném Manchesteru.

pb, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..