Prohrané penalty? Největší čísla od památného pohřbu

14. července 2021 13:47 - Londýn

Finále fotbalového ME přinášelo mimořádná čísla. Alespoň tedy v televizní sledovanosti ve Velké Británii. Ze zhruba 66 milionů obyvatel země sledovalo podle BBC pro Anglii nevydařený pozdně večerní závěr zápasu s Itálií 30,95 milionu Britů.

 

Laurence Griffiths, Reuters

Velmi sledovaný byl celý zápas, divácký průměr činil 29,85 milionu. Podle historických srovnání jsou čísla z fotbalu nejvyšší od sledovanosti pohřbu lady Diany v roce 1997. Tehdy publikum čítalo také zhruba 31 milionů. Zda-li však jde o úplně přesná čísla, není jasné. Průzkumné metody jsou dnes úplně jiné než před více než dvěma desítkami let.

„Měření sledovanosti se měnilo, ale lze říci toto: publikum při finále bylo v historii vysílání ve Velké Británii jedno z největších," zní konečné vyjádření jednoho z ostrovních znalců mediální problematiky Jakea Kantera.

Anglie na koberečku. UEFA s ní zahájila kvůli řádění fanoušků disciplinární řízení

Zcela jisté je ovšem to, že v poslední době nemají čísla z fotbalu žádnou konkurenci. Kupříkladu premiér Boris Johnson oznamující přísná omezení při nastupující pandemii koronaviru v březnu loňského roku byl sledován více než 27 miliony diváků.

Pokud jde o fotbal, rekord před zveřejněním nedělních čísel pocházel ze semifinále Německo - Anglie na mistrovství světa v roce 1990, kdy bylo u obrazovky 25,2 milionu diváků.

Tehdy to pro Anglii také mělo bolestný penaltový konec.

Zoufalí Angličané chtějí nové finále: Italové tahali naše hráče jako otroky

A pro změnu jiné, nanejvýš aktuální srovnání: 7,8 milionu diváků sledovalo nedělní výhru Novaka Djokoviče ve finále Wimbledonu nad Matteem Berrettinim.

"Sport opět spojil národ. Síla výkonů na EURO 2020 a ve Wimbledonu byla úlevou pro mnoho lidí, kteří si užívali vášně," komentovala čísla Barbara Slaterová, ředitelka BBC Sport.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..