Brit byl odsouzen za rasistické urážky anglických fotbalistů po finále ME

9. září 2021 10:16 - Londýn

Třiačtyřicetiletý Brit byl odsouzen k podmíněnému trestu vězení, zákazu vycházení o víkendech a pokutě za rasistické urážky anglických fotbalistů po prohraném finále mistrovství Evropy. Terčem zloby některých Angličanů se stala především trojice hráčů tmavé pleti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří ve Wembley v rozstřelu proti Itálii neproměnili pokutové kopy.

 

Jon Super, Reuters

Britské státní zastupitelství uvedlo, že Scott McCluskey ze severozápadní části Anglie rasisticky urážel trio na Facebooku. Muž tvrdil, že byl v té době pod vlivem marihuany a příspěvky smazal po nesouhlasných reakcích ostatních uživatelů.

Odsouzen byl k trestu vězení na 14 týdnů podmíněného na 18 měsíců, během nichž bude sledováno jeho chování. Musí se podrobit třicetidennímu rehabilitačnímu programu a po dobu 40 týdnů bude mít elektronicky monitorovaný zákaz vycházení po většinu víkendu. Také musí fotbalistům zaplatit odškodné 100 liber (3000 korun).

Rasismus? Bale navrhuje nekompromisní trest!

"Trestné činy z nenávisti jako tyto mají obrovský dopad na fotbalisty a jejich duševní zdraví," řekla Elizabeth Jenkinsová ze státního zastupitelství. "Bereme tento typ urážek velmi vážně a tento případ ukazuje, že když je urážlivý obsah nahlášen policii, můžeme viníky úspěšně pohnat před spravedlnost."

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..