Karaganda - FCSB 2:1 PP, na pen. 4:3Ondrášek a Simič vypadli se svými týmy z Konferenční ligy

Útočník Zdeněk Ondrášek vypadl s fotbalisty FCSB ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. V odvetě na hřišti Šachtaru Karaganda rumunský celek prohrál v penaltovém rozstřelu 3:4. V normální hrací době i po prodloužení skončil duel 2:1 pro domácí kazašský tým, první zápas vyhrál FCSB 1:0. Se soutěží se rozloučil i český obránce Stefan Simič, jehož Hajduk Split nestačil na jiné kazašské mužstvo Tobol Kostanaj.

Fotbalisté FK Riga slaví postup v Konferenční lize.

Šachtar vedl od 11. minuty. Ondrášek odehrál pouze první poločas, o přestávce ho trenér Todoran vystřídal. Hosté v 76. minutě srovnali, jenže v nastavení druhého dějství poslal Tattybajev duel do prodloužení, v němž rozhodnutí nepadlo. V rozstřelu jako jediný zaváhal Morutan, naopak hráči Šachtar proměnili všechny čtyři pokusy.

Hajduk si do venkovní odvety přivezl náskok 2:0, v rozmezí 56. až 67. minuty však třikrát inkasoval. Záložník Sahiti gólem v nastavení odvrátil vyřazení chorvatského celku v normální hrací době, jenže na konci prodloužení obdrželi hosté čtvrtou branku.

Konferenční liga, odvetná utkání 2. předkola:
Šachtar Karaganda - FCSB (Rum.) 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), na pen. 4:3, první zápas: 0:1, postoupil Šachtar.
Tobol Kostanaj - Hajduk Split 4:1 po prodl. (3:1, 0:0), první zápas: 0:2, postoupil Tobol.
Vaduz - Újpest 1:3 (1:1), první zápas: 1:2, postoupil Újpest
Honka Espoo (Fin.) - Domžale (Slovin.) 0:1 (0:1), první zápas: 1:1, postoupilo Domažle
Kesla (Ázerb.) - Soči 2:4 (1:2), první zápas: 0:3, postoupilo Soči
Sumgait (Ázerb.) - Čukarički (Srb.) 0:2 (0:2), první zápas: 0:0, postoupil Čukarički
Bodö Glimt (Nor.) - Valur (Isl.) 3:0 (1:0), první zápas: 3:0, postoupil Bodö Glimt.
Vorskla Poltava - KuPS Kuopio (Fin.) 2:3 po prodl. (2:2, 0:0), první zápas: 2:2, postoupilo Kuopio
Birkirkara (Malta) - Olimpija Lublaň 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 4:5, první zápas: 0:1, postoupila Olimpija
Häcken (Švéd.) - Aberdeen 2:0 (0:0), první zápas: 1:5, postoupil Aberdeen
Santa Coloma (And.) - Hibernian 1:2 (0:0), první zápas: 0:3, postoupil Hibernian
Levadia Tallinn - Dundalk (Ir.) 1:2 (1:1), první zápas: 2:2, postoupil Dundalk
Žilina - Apollon Limassol 2:2 (1:1), první zápas: 3:1, postoupila Žilina
Torpedo Žodino (Běl.) - FC Kodaň 0:5 (0:1), první zápas: 1:4, postoupila Kodaň
Rosenborg Trondheim - Hafnarfjördur (Isl.) 4:1 (0:0), první zápas: 2:0, postoupil Rosenborg
Sfantu Gheorghe - Trnava 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 3:4, první zápas: 0:0, postoupila Trnava
Ašdod (Izr.) - Karabach 0:1 (0:1), první zápas: 0:0, postoupil Karabach
Valerenga Oslo - Gent 2:0 (1:0), první zápas: 0:4, postoupil Gent;
Aarhus - Larne (Sev. Ir.) 1:1 (0:1), první zápas: 1:2, postoupilo Larne
Milsami Orhei (Mold.) - Elfsborg 0:5 (0:3), první zápas: 0:4, postoupil Elfsborg;
Sivasspor - Petrocub Hincesti (Mold.) 1:0 (0:0), první zápas: 1:0, postoupil Sivasspor
Beer Ševa (Izr.) - Arda Kardžali (Bulh.) 4:0 (2:0), první zápas: 2:0, postoupila Beer Ševa
Maccabi Haifa - Dinamo Tbilisi 3:1 (2:0), první zápas: 0:0, postoupilo Maccabi.
The New Saints (Wales) - Kauno Žalgiris 5:1 (3:0), první zápas: 5:0, postoupili TNS
Maccabi Tel Aviv - Sutjeska (Č. Hora) 3:1 (2:0), první zápas: 0:0, postoupilo Maccabi
Fola Esch (Luc.) - Soligorsk (Běl.) 1:0 (0:0), první zápas: 2:1, postoupila Fola
Breidablik (Isl.) - Austria Vídeň 2:1 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Breidablik
Čenstochová (Pol.) - Suduva (Lit.) 0:0 po prodl., na pen. 4:3, první zápas: 0:0, postoupila Čenstochová
Vojvodina Novi Sad - Panevěžys (Lit.) 1:0 (0:0), první zápas: 1:0, postoupila Vojvodina
Partizani (Alb.) - Basilej 0:2 (0:1), první zápas: 0:3, postoupila Basilej
Feyenoord Rotterdam - Drita (Kos.) 3:2 (1:2), první zápas: 0:0, postoupil Feyenoord
Vratislav - Ararat Jerevan (Arm.) 3:3 (1:2), první zápas: 4:2, postoupila Vratislav;
Rijeka - Gzira (Malta) 1:0 (1:0), první zápas: 2:0, postoupila Rijeka
BATE Borisov - Dinamo Batumi 1:4 (1:0), první zápas: 1:0, postoupilo Dinamo
Puskás Akadémia - RFS (Lot.) 0:2 (0:0), první zápas: 0:3, postoupil RFS
Connah's Quay Nomads (Wal.) - Priština (Kos.) 4:2 (1:2), první zápas: 1:4, postoupila Priština
Borac Banja Luka (Bosna) - Linfield (Sev. Ir.) 0:0, první zápas: 0:4, postoupil Linfield
Škendija Tetovo (Mak.) - Riga FC 0:1 (0:0), první zápas: 0:2, postoupila Riga
AEK Atény - Velež (Bosna) 1:0 po prodl. (1:0, 0:0), na pen. 2:3, první zápas: 1:2, postoupil Velež
Servette Ženeva - Molde 2:0 (1:0), první zápas: 0:3, postoupilo Molde
Maribor - Hammarby 0:1 (0:1), první zápas: 1:3, postoupilo Hammarby
Bohemians (Ir.) - Dudelange (Luc.) 3:0 (1:0), první zápas: 1:0, postoupili Bohemians
Dunajská Streda - Partizan Bělehrad 0:2 (0:1), první zápas: 0:1, postoupil Partizan
Osijek - Štětín 1:0 (0:0), první zápas: 0:0, postoupil Osijek
Vllaznia (Alb.) - AEL Limassol 0:1 (0:1), první zápas: 0:1, postoupil Limassol
Universitatea Craiova - Laci (Alb.) 0:0, první zápas: 0:1, postoupil Laci
Aris Soluň - Astana 2:1 po prodl. (2:0, 1:0), první zápas: 0:2, postoupila Astana
Santa Clara (Portug.) - Škupi (Mak.) 2:0 (2:0), první zápas: 3:0, postoupila Santa Clara.