Hušbauerova Famagusta si zahraje základní část Konferenční ligy

Fotbalisté kyperského Anorthosisu Famagusta s českým záložníkem Josefem Hušbauerem postoupili do základní části Evropské konferenční ligy, poté co v odvetném utkání 4. předkola porazili na svém hřišti Hapoel Beer Ševa 3:1. Ze hřiště izraelského protivníka si totiž přivezli remízu 0:0. Bývalý hráč pražské Sparty a Slavie Hušbauer odehrál v utkání 52 minut.

Josef Hušbauer v dobách, kdy dělal ve Slavii kapitána týmu.

Postup Famagustě vystřelil v rozmezí od 62. do 69. minuty rozdílovými dvěma góly Lazaros Christodulopulos. To už hosté hráli bez vyloučeného Eltona Acolatseho, který dostal krátce před poločasovou přestávkou druhou žlutou a následně červenou kartu. V závěru byl vyloučen i jeho spoluhráč Danilo Moreno.

Základní skupinu nově vzniklé soutěže si zahraje i další český záložník Tomáš Hájek, jehož Vitesse Arnhem zdolalo v domácím prostředí belgický Anderlecht 2:1. V prvním zápase remizovalo 3:3. Obě branky nizozemského klubu německý obránce Maximilian Wittek. Hájek odehrál celý zápas a v 71. minutě obdržel žlutou kartu.

Jistotu postupu si pohlídalo také favorizované AS Řím s novým trenérem Josém Mourinhem. Italský týden po výhře 2:1 na hřišti Trabzonsporu porazil svého tureckého protivníka v odvetě 3:0.

Povedený návrat do základní sestavy Tottenhamu Hotspur se vydařil útočníkovi Harrymu Kaneovi. Kapitán anglické reprezentace, který ve středu ujistil, že zůstane u Spurs, pomohl dvěma úvodními brankami k vítězství 3:0 a postupu nad portugalskou Ferreirou. Londýnský klub tak i díky němu otočil nepříznivý vývoj z úvodního duelu, který prohrál před týdnem v Portugalsku 0:1.

Historický úspěch slaví Lincoln Red Imps, který zvítězil po prodloužení nad FC Rigou 3:1 a probojoval se jako první celek z Gibraltaru do skupinové fáze evropské soutěže. Za účast v základní fázi nově vzniklé soutěže může počítat s bonusem tří milionů eur. Týmy z Gibraltaru se v evropských fotbalových soutěžích objevují teprve od roku 2014.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:
Mistrovská část:
Lincoln Red Imps - FC Riga 3:1 po prodl. (1:1, 1:1), první zápas: 1:1, postoupil Lincoln
Bodö Glimt - Žalgiris Vilnius 1:0 (0:0), první zápas: 2:2, postoupilo Bodö
Maccabi Haifa - Neftči Baku 4:0 (2:0), první zápas: 3:3, postoupila Haifa
Partizan Bělehrad - Santa Clara 2:0 (2:0), první zápas: 1:2, postupuje Partizan
Shamrock Rovers - Flora Tallinn 0:1 (0:0), první zápas: 2:4, postoupila Flora.
Hlavní část:
Elfsborg - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0), první zápas: 0:5, postoupil Feyenoord
Anorthosis Famagusta - Hapoel Beer Ševa 3:1 (1:1), první zápas: 0:0, postoupila Famagusta
AS Řím - Trabzonspor 3:0 (1:0), první zápas: 2:1, postoupil Řím
FC Kodaň - Sivasspor 5:0 (2:0), první zápas: 2:1, postoupila Kodaň
Arnhem - Anderlecht Brusel 2:1 (1:0), první zápas: 3:3, postoupil Arnhem
Rosenborg Trondheim - Rennes 1:3 (0:2), první zápas: 0:2, postoupilo Rennes.
Hammarby - Basilej 3:1 po prodl. (2:0, 0:0) na pen. 3:4, první zápas: 1:3, postoupila Basilej
Maccabi Tel Aviv - Karagandy (Kaz.) 2:0 (2:0), první zápas: 2:1, postoupil Tel Aviv
Gent - Čenstochová 3:0 (1:0), první zápas: 0:1, postoupil Gent;
Rijeka - PAOK Soluň 0:2 (0:1), první zápas: 1:1, postoupila Soluň
St. Johnstone - LASK Linec 0:2 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Linec
Union Berlín - Kuopio 0:0, první zápas: 4:0, postoupil Union Berlín
Aberdeen - Karabach 1:3 (0:2), první zápas: 0:1, postoupil Karabach
Tottenham - Ferreira 3:0 (2:0), první zápas: 0:1, postoupil Tottenham.