Ze skupiny se dalo postoupit, litují sparťané

1. prosince 2006 09:49 - VÍDEŇ/PRAHA

Již jen v oblasti pusté teorie se pohybují šance fotbalistů Sparty na postup do jarní části Poháru UEFA. Pražané sice ve čtvrtek vyhráli nad Austrií Vídeň a v tabulce skupiny F se dělí o postupovou příčku s Ajaxem. Ten má ale zápas k dobru a postup by mu unikl jen v případě vysoké porážky ve Waregemu. "Myslím, že je rozhodnuto," shrnul pocity v kabině kapitán Letenských Tomáš Sivok.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Ajax přitom včera prohrál doma s Espaňolem a Sparta se na něj bodově dotáhla. Další zaváhání s "amatéry" z Waregemu už ale očekávat nelze. "Přiznám se, že jsme ani se zaváháním Ajaxu nepočítali. Přesto si myslím, že je rozhodnuto, Ajax pět branek v Belgii nedostane. Cítím teď velké zklamání, protože z naší skupiny se určitě dalo postoupit," litoval Sivok.

Zklamání nad pravděpodobným koncem v soutěži proto příliš nerozehnala ani výhra. "Jsme samozřejmě rádi. Měli jsme v poslední době hodně nabitý zápasový program a utkání pro nás bylo hodně náročné. Tři body jsou o to cennější," doplnil Sivok.

Podrobnosti z utkání Austria Vídeň vs. Sparta najdete zde.

V duelu s Austrií byl vidět Jan Šimák, vedle aktivní hry také orazítkoval z přímého kopu břevno. "Austria zlobila, nedali nám body zadarmo. My jsme věděli, že jsou slabší při bránění standardních situací a dokázali jsme toho využít. Další šance jsme bohužel nedokázali proměnit," zalitoval táborský rodák.

Ani Šimák si nestavěl v otázce postupu vzdušné zámky. "V koutku duše samozřejmě stále doufáme, ale ta šance je prakticky nulová," dodal.

Hráči každopádně chtěli vyhnat co nejrychleji zklamání z hlavy a soustředit se na závěr podzimní části ligy. Pražané budou v pondělí hájit vedoucí příčku proti Kladnu. "Stejně jako ve Vídni tam chceme vyhrát," řekl Sivok.

pn, Sport.cz

  Slavia - Arsenal dnes 21:00
20210415T21:00:00+0200
Slavia vs. Arsenal
Slavia vs. Arsenal
Slavia
Arsenal

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..