Rubriky:

Evropská liga

Vrba se Bakoše na názor nevyptával. Na mínění hráčů nikdy nedal, takže ani před Záhřebem neudělal výjimku

13. února 2019 20:16 - Plzeň

Na mínění hráčů nikdy nedal. Natož aby plzeňský kouč naslouchal, co si myslí o soupeřích a vycházel z jejich názorů. Proto se Pavel Vrba ani Marka Bakoše nepoptával, co o čtvrtečním protivníkovi Viktorie v play off Evropské lize soudí a jak ho viděl, když se během hostování v Trnavě s Chorvaty na podzim potkal. „Informace od hráčů skutečně nesbírám, na soupeře, kteří náš čekají, se dívám sám,“ potvrzoval, že záhřebské Dinamo studoval důkladně.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Pochopitelně i zmiňované podzimní trnavské střetnutí viděl a mohl si tudíž sám udělat úsudek, na koho ve vyřazovací fázi Evropské ligy s Plzní narazí. Nepotřeboval ho tudíž probírat s Bakošem, jenž stejně ani do jednoho zápasu s Dinamem pro zranění nenastoupil.

„Už to, že Dinamo v Trnavě prohrávalo 0:1 a přesto dokázalo výsledek otočit a zvítězit 2:1, svědčí o jeho síle," je si Vrba moc dobře vědom, že si chorvatský mistr zaslouží náležitý respekt.

„Vyhrát bez porážky skupinu, ve které měl Fenerbahce, Anderlecht a Trnavu, to skutečně svědčí o jeho síle," uznal před čtvrteční konfrontací, že plánovanou cesta do osmifinále vůbec nebude tak snadná, jak se snad bezprostředně po losu zdálo.

Jsou rychlí a běhaví, říká Kovařík

„Je to dobře poskládaný mančaft. Většinou mladí kluci, hodně rychlí a běhaví, přitom silní v práci s míčem," prozrazoval Jan Kovařík, co viděl u videa a co jim trenér o chorvatském protivníkovi zatím stačil říct.

„Musíme zahrát mnohem lépe než v sobotu v domácí lize v Mladé Boleslavi," je si vědom, že výkon v remízovém duelu by na Chorvaty nejspíš nestačil.

Zleva trenér Pavel Vrba a Jan Kovařík.

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Podstatně lépe, protože tam jsme zahráli průměrně. Jestliže chceme vyhrát zápas v Evropské lize, musí to být nadprůměrný výkon," připomínal Vrba jak Kovaříkovi, tak ostatním plzeňským hráčům.

O sérii sedmi vítězných zápasů, které má Viktoria v Evropské lize na domácím hřišti za sebou, přitom mluvit nemusel. Jeho svěřenci sami dobře vědí, že svůj stadion proměnili v pevnost, která by měla být jejich výhodou i tentokrát.

Zkušenosti jsou na straně Plzně

„Stejně jako zkušenosti, kterých máme v porovnání se záhřebským Dinamem daleko víc," připomínal Kovařík, že zatímco Plzeň zažívá v posledních letech pohárové jaro v Evropě už popáté, chorvatský mistr přežil zimu poprvé po téměř padesáti letech.

„Hráči už takto důležitých zápasů prožili opravdu dost a několikrát dokázali, že se v nich dovedou semknout víc než v domácí lize. Věřím, že to potvrdí zase," spoléhá i Vrba na zkušenosti svých svěřenců.

Trénink Dinama Záhřeb před úvodním zápasem 2. kola fotbalové Evropské ligy proti Viktorii Plzeň

Miroslav Chaloupka, ČTK

A nijak ho nevyvádí z míry, že kromě Koláře, Kopice a Krmenčíka musí oželet i start Hejdy, který v Mladé Boleslavi utrpěl otřes mozku a že bude postrádat i vykartovaného Limberského.

„V pohárových soutěžích už tomu tak ostatně bývá. Ostatně, i Dinamu několik hráčů chybí," glosoval kouč Viktorie absence, s nimiž si musí poradit.

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..