Rubriky:

Evropská liga

Slavia i Plzeň jsou doma favorité, na postup ale nedosáhnou, tuší bookmakeři

14. února 2019 17:39 - Praha

Pohárové jaro startuje i na české půdě. Fotbalisté Slavie se v úvodním duelu play off Evropské ligy představí doma proti Genku a podle bookmakerů (2,5:1) i sázkařů (75 %) by v Edenu měli zvítězit. V podobné situaci je i Plzeň, která ve Štruncových sadech přivítá Dinamo Záhřeb. Také Viktoria by v řeči kurzů (2,4:1) i podle samotných sázkařů (60 %) měla sahat po vítězství. Pohárová matematika je nicméně neúprosná, v otázce postupu už vyhlídky českých klubů tak optimistické zdaleka nejsou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Genk, aktuálně jasný lídr belgické ligy, je v otázce postupu papírovým favoritem (1,62:1) a podobně duel vidí i sázkaři, když na postup Slavie do dalšího kola směřuje pouze 15 % sázek.

Ani v případě Viktorie nejsou postupové vyhlídky kdovíjaké. Záhřeb vede chorvatskou ligu doslova o parník, ve 20 zápasech prohrál jediný, na jeho postup je tak kurz 1,65:1, postup Plzně na tiketu preferuje pouhých 10 % sázkařů.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161542127540644

„České kluby na úvod vyřazovací části Evropské ligy schytaly méně atraktivní, zato hodně houževnaté soupeře. Záhřeb ve skupině ani jednou neprohrál, dokázal zvítězit na hřišti Anderlechtu, doma nařezal 4:1 Fenerbahce. Plzeň nemusí být favorit na postup ani v případě domácího vítězství, protože Záhřeb je fotbalový svět sám pro sebe. Trošku hratelnější je podle mě přece jenom Genk. Belgičané vynikají hlavně v ofenzivě, o případném úspěchu tak rozhodne kvalitní defenziva Slavie," říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Genk je ofenzivně velmi nebezpečný

Sešívaní jsou obezřetní. V prvním duelu s nažhaveným soupeřem potřebují udržet čisté konto.

Hrát dvakrát s Genkem a s Plzní, je náročná trojkombinace, říká trenér Slavie

Sport.cz

„Genk by měl být hratelný soupeř, ale vůbec bych ho nepodceňoval. Technická vybavenost a rychlost práce s míčem budou pro Slavii znamenat problémy. Genk je ofenzivně velmi nebezpečný a případný vstřelený gól na hřišti soupeře může být klíčový. První zápas napoví víc, zatím to vidím na postup Genku," přemítá Karel Brettschneider, bookmaker Chance.

Dinamo suverénně prošlo skupinou

V druhém duelu je pro něj favoritem na postup Dinamo. „Plzeň se sice umí vyhecovat v důležitých zápasech, nicméně otázka je, jestli pro ni nebude důležitější víkendový ligový zápas se Slavií," upozorňuje.

Trénink Dinama Záhřeb před úvodním zápasem 2. kola fotbalové Evropské ligy proti Viktorii Plzeň. Zeva Petar Stojanovič, Mislav Oršič, Arijan Ademi a Bruno Petkovič.

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Chorvaté prošli celkem suverénně skupinou a budou chtít na své dobré výkony navázat. Naopak Plzeň nepředvedla v prvním soutěžním zápase po zimní pauze žádný extra výkon, a tak bych volil na tiket neprohru hostů v prvním zápase nebo jejich postup," radí Brettschneider.

Hlavním favoritem na triumf v celé Evropské lize je podle bookmakerů Chelsea s kurzem 5:1, následovaná Arsenalem (6:1) a Neapolí (8:1). Na senzační triumf Slavie je kurz 150:1, na Viktorii pak 160:1.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..