Zlí hoši budí strach! Plzeň pro Záhřeb najala bodyguardy, kteří odráželi útok na výpravu Sparty

20. února 2019 19:38 - Záhřeb

Memento deset let starého útoku ultras Dinama Záhřeb na osm členů oficiální výpravy pražské Sparty je dosud živé. Proto na palubě speciálu, který ve středu dopoledne s fotbalisty Plzně mířil do Záhřebu k odvetě play off Evropské ligy, sedělo několik bodyguardů. Většina z nich zažila útok tzv. Bad Blue Boys (Zlí modří hoši), který tehdy za cenu četných zranění odvrátila.

 

Facebook

„Známe terén, víme, jak to tady chodí. Věřím, že všechno proběhne v pořádku. Fanoušci Plzně si ale na sebe nesmí brát do města žádné klubové symboly, a po setmění ať si dají pivo na hotelu, do města ať vůbec nechodí," říká bývalý elitní thajský boxer Luboš Vrňata.

Obavy z bezpečnosti navýšily události z minulého týdne. Plzeňská policie musela ke zpacifikování výtržností fanoušků Dinama před Doosan Arenou nasadit i těžkooděnce na koních. Proto v každém autobusu s plzeňskými fanoušky, který bude mířit na stadion Maksimir, budou první tři řady vyblokovány pro členy ochranky. Doprovázet ho bude i policie.

„Zápas je označen jako rizikový, a i před ním je vysoké riziko napadení fanoušků tamními ultras. Žádám tedy naše příznivce, aby se vyvarovali jakýchkoli zbytečných provokací a respektovali pokyny policie. Ideálně aby opravdu přes den nenosili klubové oblečení a předměty," citoval plzeňský web bezpečnostního manažera Viktorie Pavla Reicha.

Také on si přeje, aby se scénář z podzimu 2008 ani v nejmenším nenaplnil. Také díky přítomnosti zkušených bodyguardů v čele s Vrňatou. Ten spoustu let funguje jako jeden ze členů ochranky Sparty, Viktoria po něm a jeho parťácích sáhla poprvé. Vzhledem k vynikající pověsti, kterou mají, a také přímé zkušenosti z útoku ultras Dinama.

Když se tehdy ze tmy v ulicích Záhřebu vynořila skupinka chuligánů, nebylo mu dobře. „Trvalo to asi čtyři minuty, všechny rány mířily na hlavu. Dvě holky nechali zaplaťpánbůh být, jeden kluk se zavřel v baru. Nás pět to schytalo," vzpomínal Vrňata. Když se zvedal ze země, povšiml si, že jednomu z útočníků vypadl z kapsy nůž. „Ani nemyslet na to, kdybychom třeba zůstali bezvládně ležet. Nevím, co by je pak mohlo napadnout," dodal Vrňata. Se svými kamarády skončili v nemocnici se zlomenými nosy, vyraženými zuby a podlitinami.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161564509325644

neu (Záhřeb), Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..