Živě

Dostáváme šílené góly, nesmyslné, posteskl si Vaclík. Vulgarismy jej z míry nevyvedly

15. března 2019 07:46 - Praha

Zničený ze čtyř inkasovaných gólů a vyřazení z Evropské ligy opouštěl stadion v Edenu brankář Sevilly Tomáš Vaclík. Španělský tým jako pětinásobný vítěz soutěže byl v osmifinálové konfrontaci se Slavií jasným favoritem, ale úlohu nezvládl. Pražané doma vyhráli 4:3 v prodloužení a v součtu s remízou 2:2 z úvodního duelu slavili senzační postup, zatímco český gólman ve službách španělského klubu se spoluhráči prožívali zklamání. "Obrovské. Nikdo si nepřipouštěl, že bychom měli vypadnout," vykládal Vaclík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Když se bezprostředně po odvetném zápase osmifinále ohlédnete, proč Sevilla po konfrontaci se Slavií v Evropské lize končí?

Už před úvodním duelem jsem tvrdil, že klíčem je zápas u nás ve Španělsku. Bohužel jsem měl pravdu. Slavii výsledek 2:2 hodně nahrál. Můžeme se bavit o tom, že jsme doma vstřelili dva góly, při nich byl odmávaný ofsajd... Ale i tak jsme dokázali pětkrát překonat brankáře Slavie. Jenže když šestkrát inkasujeme... To je obrovské číslo.

Sevillu vyřadil gól Traorého. Je to pro mě nejvíc, raduje se slávistický záložník

Sport.cz

Překvapila Slavia výkonem vaše spoluhráče? Mohlo určitou roli hrát i podcenění?

Slavia nás nepřekvapila. Hrála, co jsme očekávali. Třeba před odvetou jsme věděli, že si budou chtít pomoci standardními situacemi. A z první inkasujeme. Pak vedeme v prodloužení a jsme nahoře o dva góly. Jenže je v rozmezí sedmnácti minut inkasujeme. Měli jsme postoupit a místo toho jedeme domů zklamaní.

Vedení klubu i celý tým nijak neskrýval, že cílem Sevilly je vítězství v Evropské lize. Co tedy znamená vyřazení v osmifinále?

Letošní kalendářní rok se vyvíjí šíleně. Dostáváme spoustu branek, nevyhráváme zápasy a venku jen prohráváme. Od ledna se to na nás přilepilo. Myslíme, že jeden zápas by mohl situaci otočit. Třeba po postupu přes Lazio v Evropské lize jsme si říkali, že jsme z nejhoršího venku. Pak s Levante vyhrajeme o pět gólů, stejný příděl dáme i San Sebastianu. Jenže dostáváme šílené góly, nesmyslné. Nevím, co si myslet. Cílem pro sezonu je vybojovat Ligu mistrů, což nepůjde z Evropské ligy, tudíž musíme skončit čtvrtí ve španělské nejvyšší soutěži.

Trenér Jindřich Trpišovský byl po vítězné gólu hodně zadýchaný

Sport.cz


V úvodním osmifinálovém duelu jste se zranil a musel střídat, během víkendu jste pak vynechal ligové utkání se San Sebastianem. Jak jste se při návratu na trávník v Edenu cítil?

Celkem dobře. Ještě mě zranění trošku omezuje, ale na zápas jsem byl nachystaný a na můj výkon to nemělo vliv.

Vyčítáte si některý z inkasovaných gólů?

První padl ze standardky, kterou sehrála Slavia skvěle. Škoda, jenž míče vracel na malé vápno, byl úplně sám. Druhý jsme dostali z penalty, třetí byl po tečované střele, čtvrtý rovněž. Prvotní pocit je, že s trochou štěstí bych něco chytil. Ale nechci se vymlouvat na smůlu.

Co se dělo v šatně Slavie po zápase? Takový pokřik dlouho nepamatuji, říká Tomáš Souček

Sport.cz


Jak jste ze své pozice viděl čtvrtou branku Slavie, která rozhodla o vašem vyřazení?

Jarda Zmrhal zahrával přímý kop, balon se k němu odrazil zpět. Snažil se míč prostrčit do pokutového území, nám se nepovedlo odkopnout. Olayinka dal přihrávku s chladnou hlavou pod sebe na Traorého, jehož střela mi prošla pod rukou, ale trošku jsem balon tečoval. A jak byl roztočený, tak Kjaerovi přeskočil nohu. Situace jasně demonstrovalo, jak se celý zápas vyvíjel. Vždyť i při třetí brance v naší síti šel míč velmi pravděpodobně mimo, ale Kjaer jej tečoval a balon tak zapadl přesně za tyč.

Byl jste zaskočený reakcemi publika, které vás opakovaně hrubě vulgárně uráželo?

Já s tím počítal. Prožil jsem si v Edenu svoje, když jsem jezdil na stadion k zápasům se Spartou. A že se to stane i při angažmá v Seville? Beru situaci tak, že to k zápasům na Slavii patří.

Slávisté si užívají, jak senzačně vyřadili v Evropské lize Sevillu

Sport.cz

Jsou v tom zajedno. Koho si Slavia přeje pro čtvrtfinále Evropské ligy?

Sport.cz

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..