Živě

Slavia počítá po postupu do čtvrtfinále Evropské ligy miliony. Na Plzeň to však nestačí

15. března 2019 12:29 - Praha

Fotbalisté pražské Slavie senzačním postupem přes Sevillu do čtvrtfinále Evropské ligy opět vylepšili národní klubový koeficient UEFA a české týmy zároveň ve čtvrtek získaly definitivní jistotu třináctého místa. Červenobílí si po vyřazení španělského favorita zajistili dalších 1,5 milionu eur (38,5 milionu korun) a za celou sezonu v pohárech vydělali v přepočtu už asi 216 milionů korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nejvíce Pražané inkasovali za postup do základní skupiny Evropské ligy, za který si vysloužili 2,92 milionu eur (75 milionů korun). Dalších 570 tisíc eur (14,6 milionu korun) vydělali za každou ze tří výher ve skupině a 190 tisíc eur (4,9 milionu korun) dostali za jednu remízu.

Trenér Jindřich Trpišovský byl po vítězné gólu hodně zadýchaný

Sport.cz

Druhé místo ve skupině jim vyneslo půl milionu eur (12,8 milionu korun) stejně jako účast v úvodním kole vyřazovací fáze. V něm Slavia vyřadila belgický Genk, za což jí připadlo 1,1 milionu eur (28,2 milionu korun).

Dalších 1,5 milionu eur pak lídr české ligy vydělal za čtvrteční postup do čtvrtfinále, kam Pražany poslala výhra nad Sevillou 4:3 po prodloužení po skvělém obratu a gólu v předposlední minutě.

Jsou v tom zajedno. Koho si Slavia přeje pro čtvrtfinále Evropské ligy?

Sport.cz

Slavia však v odměnách v této pohárové sezoně zdaleka nedosáhla na Plzeň, která přímým postupem do skupiny Ligy mistrů a následnými výsledky stanovila nové české historické maximum. Obhájce ligového titulu, který po třetím místu ve skupině přešel do jarní fáze Evropské ligy a tam vypadl v úvodním kole, vydělal v přepočtu skoro 770 milionů korun.

Co se dělo v šatně Slavie po zápase? Takový pokřik dlouho nepamatuji, říká Tomáš Souček

Sport.cz

České kluby zároveň mají po čtvrtku definitivní jistotu třináctého místa v žebříčku národních koeficientů UEFA. Chorvaté, jediný pronásledovatel, který měl ještě ve hře nějaký tým, totiž přišli o posledního zástupce Dinamo Záhřeb.

Sevillu vyřadil gól Traorého. Je to pro mě nejvíc, raduje se slávistický záložník

Sport.cz

České kluby měly už před osmifinále jistotu první patnáctky žebříčku, která znamená i pro sezonu 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. Slavia vedle dvou bodů za vítězství nad Sevillou získala také bonusový bod za postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Na dvanáctou a jedenáctou příčku, která může teoreticky přinést přímý postup do Ligy mistrů jako vloni Plzni, ale majíčeské týmy stále výraznou ztrátu přibližně dvou a půl bodu.

Slávisté si užívají, jak senzačně vyřadili v Evropské lize Sevillu

Sport.cz

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..