Rubriky:

Evropská liga

Bezzubá Slavia, platonická Žilina, píše slovenský tisk

28. listopadu 2008 09:43 - BRATISLAVA

Tři zápasy během půldruhého roku odehráli v evropských pohárech fotbalisté Žiliny proti Slavii a v ani jednom nepadl gól. Především nad střeleckou nemohoucností obou týmů se v pátek pozastavují slovenské deníky, které smutně konstatují, že po výsledku 0:0 jsou postupové vyhlídky domácího celku pryč.

"Duel připomínal oba předcházející zápasy. Žilina v závěru zoufale tlačila, ale stoleté výročí klubu vítězstvím neoslavila. Zápas herně neoslnil, i když Žilině nelze upřít snahu. Lídr české ligy zklamal, téměř nevystřelil na branku. Na fotbale bez šancí se lidé nudili," zhodnotil utkání základní skupiny Poháru UEFA deník Sme.

Za rozhodující okamžik považuje neproměněnou šanci bývalého slávisty Adauta po hodině hry. "Žilina se snažila, ale tlak byl platonický. Když už se Štrba konečně dostal za obranu Slavie a přihrál Adautovi, ten z pěti kroků nepochopitelně netrefil," lituje Sme.

Také deník Pravda upozorňuje, že příliš pohledných akcí se na stadionu pod Dubňom ve čtvrtek neurodilo. "Slávisté byli prakticky bezzubí, tlak žlutozelených se také neujal. Svěřenci Dušana Radolského si připsali do tabulky první bod, jejich šance na postup už je jen teoretická," píše list.

Ve stejném duchu hodnotí nevýraznou podívanou Nový čas. "Slovenský vicemistr měl sice převahu, ale opět doplatil na svou největší slabinu - neproměňování šancí. Postup už je jen v rovině teorie."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..