Rubriky:

Evropská liga

Na Superpoháru UEFA v Budapešti bude moci být až 20 tisíc diváků

25. srpna 2020 15:28

Na zářijovém Superpoháru mezi fotbalisty Bayernu Mnichov a Sevilly bude moci být v hledišti Puskásovy Areny v Budapešti až 20 tisíc diváků. Evropská fotbalová unie (UEFA) dnes uvedla, že umožní naplnění stadionu v maďarské metropoli až do 30 procent kapacity z 67 tisíc lidí. Utkání se bude hrát 24. září.

 

Matthew Childs, Reuters

UEFA už minulý týden oznámila, že tradiční duel mezi úřadujícími vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy bude prvním testem návratu diváků na stadiony. Nejbližší zápasy Ligy národů i předkola evropských pohárů se ale i nadále budou hrát kvůli pandemii koronaviru před prázdnými tribunami.

"Bylo důležité předvést, že fotbal je možné hrát i ve složitých časech, bez fanoušků ale náš sport ztratil něco ze svého kouzla. Chtěli bychom využít Superpohár UEFA v Budapešti jako pilotní projekt začátku návratu fanoušků na zápasy," uvedl prezident UEFA Aleksander Čeferin s narážkou na to, že vyvrcholení obou pohárových soutěží se v minulých týdnech odehrálo bez diváků.

"Úzce spolupracujeme s maďarským svazem a vládou na zavedení opatření, která zajistí bezpečnost všem účastníkům a návštěvníkům zápasu. Nebudeme riskovat zdraví lidí," dodal šéf evropského fotbalu.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..