Rubriky:

Evropská liga

Já virus porazil, ty ale nejsi Zlatan, nabádá "Ibra" v kampani

30. října 2020 09:17 - Milán

Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic se po prodělané nákaze koronavirem zapojil do kampaně na boj proti pandemii a jako tvář oblasti Lombardie nabádá k zodpovědnosti. Devětatřicetiletý Švéd působící v místním velkoklubu AC Milán v reklamním videu svérázným způsobem apeluje na obyvatelstvo k používání roušek a dodržování bezpečnostních opatření.

Video již není dostupné

sntv

"Virus mě vyzval a já vyhrál. Ale ty nejsi Zlatan, neprovokuj virus. Používej svůj mozek, dodržuj pravidla: odstupy a roušku, vždycky. My zvítězíme," nabádá Ibrahimovic v nahrávce pořízené na výškové budově v lombardské metropoli Miláně.

Hvězdný kanonýr se nakazil na konci září a už tehdy to komentoval po svém. "Covid si troufl mě vyzvat. Špatný nápad," napsal na Twitteru. Po dvoutýdenní karanténě a čtyřech vynechaných zápasech se pak vrátil na fotbalové trávníky ve velkém stylu a dvěma góly rozhodl milánské derby s Interem (2:1).

Hořká konfrontace s gigantem. Porážka mohla být i horší, uznává Kotal

Dvakrát se pak trefil i v dalším ligovém utkání s AS Řím (3:3), ve čtvrtek nicméně v duelu Evropské ligy se Spartou neproměnil penaltu a už po poločase střídal. Italský celek přesto vyhrál hladce 3:0.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..