Rubriky:

Evropská liga

Kiks Koláře Pražany nezlomil. K obratu pomohl i druhý hříšník Olayinka

26. listopadu 2020 23:58 - Praha

Zbytečný kiks Ondřeje Koláře fotbalovou Slavii při čtvrtečním vystoupení na půdě Nice v Evropské lize nezlomil. Svěřenci trenéra Trpišovského skvěle zareagovali. Místo pochybností zničili francouzský tým okamžitou sázkou na ofenzivu. Dvěma bleskovými údery si Pražané zajistili třetí tříbodový zisk v řadě. A mají blizoučko do jarní vyřazovací fáze.

 

Eric Gaillard, Reuters

„Hned jsem se klukům omluvil," přiznával Ondřej Kolář, brankář Slavie, když v rozhovoru pro Českou televizi rozebíral špatné vyběhnutí z šedesáté minuty, jímž francouzskému týmu daroval vyrovnání. Svědomí však neměl čisté ani Olayinka, který zaspal při plnění defenzivních povinností.

Pražany však laciná branka nezdeptala. Prakticky okamžitě si připravili dvě vyložené šance, přičemž z druhé Olayinka vrátil Slavii vedení. A zanedlouho Sima francouzský tým zlomil definitivně.

Lingrova paráda a dva údery ze vzduchu přiblížily Slavii postupu

„Nesklopili jsme hlavy, nenechali jsme soupeře nadechnout. Ukázali jsme zkušenosti," chválil výkon Pražanů záložník Tomáš Holeš. Nijak přitom neskrýval, že vyrovnávací zásah Gouiriho byl s ohledem na vývoj zápasu, který Pražané kontrolovali, hodně ledovou sprchou.

Radost fotbalistů Slavie v Nice! Zcela vpravo střelec gólu Ondřej Lingr.

Eric Gaillard, Reuters

„Nic jsme ale nezabalili, pomohli jsme si standardní situací a dohráli zápas s přehledem," lebedil si Holeš. „Olayinka zaspal při bránění, vyběhnutí Ondřeje Koláře bylo zbytečné. Ale tým skvěle zareagoval," chválil mužstvo trenér Jindřich Trpišovský.

„Ukázali jsme velkou zkušenost. Ustáli jsme i složitou situaci po vyrovnání. A navíc jsme proměnili hodně šancí, byli jsme produktivní. S tím jsme se v minulosti potýkali," připomínal Kolář, že po vyrovnávací brance Pražané ze tří šancí dvě využili.

Slávista Ondřej Lingr (vpravo) oslavuje svoji trefu proti Nice. Gratuluje mu spoluhráč Jan Kuchta.

Eric Gaillard, Reuters

I proto jsou po sérii tří vítězných zápasů v řadě blizoučko postupu. Z nadcházejících dvou duelů potřebují už jen bod, aby si zajistili místenku v jarní fázi Evropské ligy. „Máme Beer Ševě co vracet. Chceme postup potvrdit už v domácím utkání," vyhlížel nejbližší duel Trpišovský. „Jsme ve skvělé situaci. Chtěli jsme zápas v Nice zvládnout a připravit si pozici pro domácí utkání. V Edenu jsme silní, a tak věřím v postupové oslavy," plánoval Holeš.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..