UEFA vyřadila Sion z Evropské ligy, tu bude hrát Celtic

2. září 2011 20:32 - MONAKO

Místo fotbalistů Sionu bude hrát Evropskou ligu původně poražený Celtic Glasgow. Disciplinární komise UEFA dnes švýcarský klub vyřadila ze soutěže kvůli neoprávněnému startu pěti hráčů v kvalifikaci.

 

David Moir, Reuters

Sion nečekaně přešel ve čtvrtém předkole přes Celtic po remíze 0:0 ve Skotsku a následné domácí výhře 3:1. Slavný skotský klub však poté podal stížnost, UEFA jí dnes vyhověla a oba duely kontumovala výsledkem 3:0 pro Celtic.

Podle zástupců Celtiku nerespektoval Sion roční zákaz nakupovat posily, který mu udělila mezinárodní federace FIFA v roce 2009, ale v platnost vstoupil až letos v lednu. Trest dostal za to, že v roce 2008 podepsal smlouvu s egyptským brankářem Issámem El Hadárím bez svolení jeho zaměstnavatele Al Ahlí.

Švýcarský klub však tvrdí, že si zákaz už odpykal v předchozích přestupních obdobích. Spor dospěl až k mezinárodní arbitráži CAS, která v červenci odvolání Sionu zamítla. Civilní soud sice nyní vydal předběžné opatření, které novým posilám Sionu dovoluje hrát ve švýcarské lize, ale regule UEFA ani FIFA soudní zásahy do fotbalu neuznávají.

Sion se proti dnešnímu verdiktu může odvolat. Evropská liga začne 15. září, Celtic se ve skupině utká s Atlétikem Madrid, Udine a Rennes.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..