Rubriky:

Evropská liga

Covid vyřadil sparťanského železného muže. První dny byly těžké, hlásí Sáček při návratu

9. prosince 2020 19:08 - Praha

Nepatří k obletovaným hvězdám. Čtyřiadvacetiletý rodák z Hustopečí se ovšem nenápadně stal pevnou součástí sestavy fotbalové Sparty. Třeba v minulé ligovém ročníku v ní Michal Sáček nechyběl ani jednou. Když už byl pomalu za železného muže, vyřadil ho během poslední reprezentační přestávky ze hry covid-19. „Po třítýdenní pauze jsem ready a budu připraven,“ hlásí spolehlivý záložník či obránce před čtvrtečním duelem s AC Milán, který bude pro Letenské loučením s Evropskou ligou.

Sport.cz, AC Sparta Praha

Jak jste prožíval derby? Už jste zaplašili zklamání z hladké porážky?

Nějaké malé dozvuky tam ještě jsou, ale už se koncentrujeme na AC Milán. Čeká nás poslední zápas ve skupině. Chceme se rozloučit dobrým výkonem a uhrát body.

Jaký byl důvod vaší absence?

Měl jsem dva týdny covid, teď už jsem týden v tréninku.

Jak jste nemoc překonával, jak těžké je vracet se po ní?

Průběh jsem neměl jednoduchý. Měl jsem horečky, necítil se dobře. První dny byly nejtěžší. Po týdnu už to bylo dobré, ale výsledek jsem měl pořád pozitivní. Musel jsem dál zůstat doma. Nic příjemného. První tréninky pak jsou nepříjemné, protože se vám špatně dýchá. Chvíli trvá, než se do toho dostanete. Ale teď už jsem v pohodě.

Ibra se má dobře, laškuje kouč AC Milán se Spartou. Bez kanonýra se v Praze obejde

Byl jste železným mužem bez absencí. Jak moc vás mrzí, že jste o sérii přišel?

Mrzí mě to, ale bylo jasné, že absence někdy musí přijít. Naštěstí nebyla na tak dlouhou dobu, jen tři týdny. Věřím, že už budu zdravý a v pohodě. Zranění se mi vyhýbají.

AC Milán nadále postrádá Ibrahimovice. Berete to jako výhodu, nebo vás mrzí, že nenastoupí?

Je to škoda. I pro diváky. Zlatan je vždycky tahák. Mají ale jiné hráče, kteří ho mohou nahradit. Je zraněný delší dobu a pořád se jim daří.

Zastaví giganta z Milána? Spartu čeká perná náprava krušného derby

Třeba Rebič, který v poslední době hraje místo něj.

Speciálně se na něj nepřipravujeme. Na každém postu mají ohromnou kvalitu. Ať nastoupí hráči základní sestavy nebo náhradníci. Připravujeme se na tým, ne na jednotlivce.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..