Soud nařídil UEFA vrátit Sion do Evropské ligy

5. října 2011 22:52 - SION

FC Sion uspěl u civilního soudu v kantonu Vaud ve svém sporu s UEFA. Podle klubu by nyní Evropská fotbalová unie měla vrátit Sion do Evropské ligy, z níž ho vyřadila kvůli údajnému porušení zákazu přestupů.

 

Baz Ratner, Reuters

Soudce v dnešním verdiktu uvedl, že rozhodnutí UEFA bylo "v rozporu s jejími vlastními pravidly". Unie dostala od soudu nařízeno, aby vrátila Sion do EL a zaplatila 1000 franků (20 tisíc korun) za každý den, kdy tak neučiní. Podle soudu navíc UEFA musí Sionu jako odškodné a soudní výlohy zaplatit celkem 44.400 franků (téměř 900.000 korun).

Sion byl vyřazen z Evropské ligy kvůli tomu, že podle UEFA porušil zákaz nakupovat hráče, který dostal za příchod egyptského brankáře Essama El Hadárího v roce 2008 bez svolení Al Ahlí. Švýcarský tým však tvrdí, že si trest odsloužil a šest nových fotbalistů, které nasadil v předkole EL, hrálo oprávněně.

Místo Sionu ve skupinové fázi hraje Celtic Glasgow, jenž už má za sebou dva zápasy.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..