Leicester možná nečekal takovou úroveň, mínil Provod, že Slavia soka zaskočila

19. února 2021 06:51 - Praha

Patřil k nejlepším fotbalistům Slavie! Záložník Lukáš Provod v úvodním duelu 1. kola play off Evropské ligy proti Leicesteru City čelil ve středu pole hvězdám jako jsou Maddison, Tielemans či Ndidi. A vskutku v ničem za elitou Premier League nezaostával. Skvěle pracoval v defenzivě, obstojně plnil i ofenzivní úkoly.

Sport.cz, SK Slavia Praha

„Leicester byl v přechodu do útoku snad ještě rychlejší, než jsme si ze záběrů v rámci taktické přípravy mysleli," usmíval se Provod, který s bravurou zvládl pozici ve středu zálohy.

Přitom čelil skutečným hvězdám nejen v rámci sestavy Leicesteru, ale i celé Premier League. „Jsou velice nevyzpytatelní," komentoval hru Maddisona, Tielemanse či Ndidiho.

Statečný výkon v Evropské lize! Lišky slávistický chrám nevyloupily

„Berou si balon i v okamžiku, kdy jsou pod tlakem. Věděli jsme, že je potřeba bránit je neustále hodně těsně a nedovolit jim hrát silnější nohou. Jakmile totiž dostanou prostor, i pod tlakem jsou schopní vykouzlit přihrávku na Vardyho či některého z dalších útočníků," klaněl se kvalitě protivníků Provod.

Dotkli jsme se svého maxima, bral remízu s Leicesterem trenér Trpišovský i hráči

„Jakkoliv to bylo těžké, všechny souboje jsme si užívali, protože šlo o top protivníky z top soutěže. Jde o skvělé porovnání pro každého z nás," vysvětloval Provod.

Bezbrankovou remízu opora červenobílých po zápase brala s povděkem. „Překvapilo nás, že zvolili odlišnou taktiku ve srovnání se zápasy v Premier League. Napadali nás mnohem výše než při střetnutích v domácí soutěži. Ale myslím, že i tak jsme si dokázali vytvořit dobré pozice," říkal Provod.

James Maddison z Leicesteru a Abdallah Sima ze Slavie během utkání vyřazovací části Evropské Ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

„Výkon z druhé půle, zejména její první části, nám vlil krev do žil směrem k odvetě. To jsme byli vážně nebezpeční. Drželi jsme totiž lépe balon a také Leicester tolik nenapadal. Jen jsme měli ještě lépe řešit situace v poslední třetině hřiště. Pokud zvládneme v odvetě stejně dobře defenzivu, určitě může postoupit, protože věřím, že je překonáme," mínil Provod.

Je jedním z borců, kteří dostali velký prostor při souboji proti Midtjyllandu v play off Ligy mistrů, kdy Slavia rovněž v úvodním zápase doma remizovala taktéž 0:0, v odvetě ovšem schytala čtyřbrankový příděl a musela se smířit s účastí právě v Evropské lize. „Jenže já si myslím, že od souboje s Midtjyllandem jsme se hodně posnuli. Jsme mnohem vyspělejší," ujišťoval Provod, že žádný krach jako před pěti měsíci se opakovat nebude.

Abdallah Sima ze Slavie Praha a Luke Thomas z Leicesteru během utkání vyřazovací části Evropské Ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

„Já si naopak myslím, že jsme Leicester zaskočili naším výkonem. Dost pravděpodobně nečekali výkon na takové úrovni. Po představení v druhém poločase čtvrtečního zápasu můžeme jít do odvety sebevědomě," pronesl Provod.

S notnou rezervou bral tvrzení trenéra protivníků Rodgerse, který kritizoval stav hrací plochy. „Kdyby měl příležitost vidět další hřiště v Česku, divil by se, na čem tady hrajeme fotbal. Trávníkářům patří poklona, jak dobře plochu připravili," tvrdil Provod a ujišťoval, že Slavia nebude mít problém náležitě se psychicky nachystat na nedělní souboj v Teplicích.

„Jestliže chceme na konci ligy slavit titul, nesmíme zakolísat. Určitě to není tak, že by všichni řešili odvetu v Anglii a nikdo nemyslel na nejbližší duel," ujišťoval Provod, že konfrontace na mezinárodní scéně bude nyní na tři dny zcela vytěsněna.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: