Hrdina Slavie Holeš o vyrovnávací trefě: Gól Arsenalu si budu pamatovat do konce života

8. dubna 2021 23:39 - Praha

Hrdinou fotbalové Slavie Praha se v úvodním duelu čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Arsenalu ve čtvrteční noci stal Tomáš Holeš. Bravurně se vypořádal s netradičním postem středního obránce, kde nastoupil z nouze, a ve čtvrté minutě nastavení pak prvním gólem v pohárové Evropě zařídil vyrovnání na 1:1.

Sport.cz, SK Slavia Praha

„Gól na Arsenalu? To si budu pamatovat do konce života. Je to velký pocit štěstí. Cítil jsem pak obrovskou euforii," rozplýval se v rozhovoru pro Českou televizi obránce se sto osmdesáti centimetry jeden z nejmenších hráčů v kádru Pražanů.

V klíčovém okamžiku se prodral k centru po rohovém kopu Provoda, který na malém vápně přizvedl autor branky Arsenalu Pépé. „Já přitom neměl chodit na zadní tyčku. Ale snažil jsem se najít si míč. Lukáš Provod roh výborně kopnul, já prostě do centru jen skočil. A měl i štěstí, že Leno balon nevyrazil," promítal si před očima vyrovnávací okamžik Holeš.

Sešívaný sen žije! Český mistr veze z Londýna senzační remízu

Při absenci stoperů Kúdely s Delim měla Slavia obrovský problém s obsazením postu středního obránce vedle mladého Zimy. A podle očekávání padla volba na Holeše. „Moc variant nebylo. Přijal jsem jako fakt, že budu hrát stopera. Chtěl jsem hlavně pomoci týmu a zalepit díru po Ondřeji Kúdelovi," vyprávěl Holeš.

V poslední době nastupuje na pozici defenzivního záložníka, ale v minulosti hrál krajního obránce. „Na pozici stopera má člověk mnohem více rozehrávky a odpovědnosti je více, protože za mě nikdo nesmí zaběhnout," usmíval se Holeš.

Remízovým výsledkem byl nadšený. „Protože Arsenal byl nejtěžším soupeřem, na něhož jsme v Evropské lize narazili. Myslím, že po vyrovnání máme slušnou naději do odvety," neskrýval Holeš, že Slavia sní o semifinále.

Tomáš Holeš se v nastavení postaral o vyrovnání

Dylan Martinez, Reuters

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..