I s lazaretem musí Slavia kvalifikaci zvládnout. S Legií půjde o miliony, ale hlavně o reputaci

17. srpna 2021 18:24 - Praha

Pro slávisty dost svízel... Na evropské pohárové scéně musí teď zachránit, co se ještě zachránit dá, přitom se však dál potýkají s lazaretem, který je v úvodu sezony limituje. Forma a výkonnost jednotlivců i celého mužstva také. V domácí soutěži, v kvalifikačních duelech o evropské poháry pak zcela evidentně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Potřebovali bychom ještě měsíc, abychom doléčili zranění a dostali hráče do optimální formy," posteskl si trenér Jindřich Trpišovský, i když mu je jasné, že se stýskáním si nepomůže a poradit si prostě musí.

V lize, kterou jeho tým zatím zvládá a po třech odehraných zápasech má na kontě plný počet bodů, teď ale hlavně na evropské pohárové scéně. Vždyť Slavii půjde v kvalifikaci s polským mistrem Legií Varšava o reputaci, která po nezdaru s Ferencvárosem v 3. kvalifikačním předkole Ligy mistrů notně utrpěla.

O peníze jí ale půjde samozřejmě také, i když zůstalo jen u paběrkování.

Zprava Srdjan Plavšić a Alexander Bah po skončení zápasu.

Kateřina Šulová, ČTK

397 milionů, které by plynuly už z pouhé účasti v Champions League a k nimž se i šéf klubu Jaroslav Tvrdík upínal před sezonou jako k vytyčené metě, se proměnilo ve fikci. Stejně jako 123 milionů, jež by do Edenu přišly z konta UEFA v případě účasti v play off.

V případě účasti v nově zrozené Konferenční ligy, do které by český mistr spadl, i kdyby snad přes Legii Varšava nepostoupil, jde totiž pro ambiciózní klub o pakatel. O pouhých 74,6 milionu korun. Postup přes Legii a start v základní skupině Evropské ligy by sice vynesl sešívaným o 17,4 milionu víc, ale ani tato částka nepředstavuje vzhledem ke slávistickému rozpočtu zase až tak závratnou částku.

Slavia v boji o Evropu. Sešívaní tasí trumf, chybět však budou ofenzivní esa

Mnohem podstatnější je renomé. Možnost znovu se připomenout fotbalové Evropě alespoň v druhé z klubových soutěží. Zviditelnit a následně výhodněji prodat hráče, o které je údajně v zahraničí zájem.

„Liga mistrů představovala sen, Evropská liga cíl," je si trenér Trpišovský vědom, že kvalifikaci s Legií prostě jeho tým zvládnout musí. I s lazaretem. I s reprezentanty, jimž bude po návratu z evropského šampionátu ještě pár týdnů trvat, než se dostanou do obvyklé formy. S posilami, které se vesměs v Edenu stále ještě adaptují a na hru Slavie si přivykají.

Zklamaní brankář Kolář a Oscar

Vlastimil Vacek, Právo

Tedy, pokud zrovna nepajdají o berlích, jako Plavšič, nebo urychleně nedohání tréninkové manko, jako Michael Krmenčík.

Přesto právě Krmenčík na nově sestavené slávistické soupisce pro Evropskou ligu figuruje, byť jeho absenci odhadoval původně Trpišovský ještě minimálně na dva týdny. Nigerijský legionář Ubonh Ekpai rovněž. I kapitán Jan Bořil se na ní objevil, i když na podzim neodehrál ještě ani minutu. A dokonce i Ondřej Kúdela na soupisce své jméno našel. Disciplinární distanc mu přitom vyprší až po čtvrtečním prvním utkání s Legií.

Kdyby takový gól dala Slavia, tak by platil, ucedil mladoboleslavský slávista Karafiát

„Potřebovali jsme, aby se zapojil do hry, protože pro odvetu ve Varšavě s ním počítám," vysvětloval slávistický kouč nasazení Kúdely v sobotním ligovém utkání vědom si toho, že stesky na lazaret nepomohou. Stejně tak bychom potřebovali Plavšiče, ale porušené vazy ho nepustí na hřiště ještě tři týdny. Ševčík je také mimo, se zraněními se potýkají i Olayinka a Kačaraba. To vše se na našich výkonech projevuje. Točíme se sestavou, chybí proto sehranost i klid kolem soupeřovy šestnáctky, forma není vyladěná," přiznává Trpišovský.

Poradit si ale musí. A do čtvrtka, kdy jeho tým čeká v Edenu první duel s Legií. Neprobojovat se ani do Evropské ligy by hraničilo s malérem.

zp, Sport.cz

  0:0 Bröndby - Sparta 0:0 dohráno
20210916T21:00:00+0200
Bröndby vs. Sparta
Bröndby vs. Sparta
Bröndby
Sparta

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..