Rubriky:

Evropská liga

Dva fanoušci AS Řím dostali tresty vězení za útok na Angličany

29. října 2013 12:11 - Řím

V souvislosti s loňským útokem na fanoušky Tottenhamu před utkáním Evropské ligy proti Laziu v italské metropoli byli odsouzeni k několikaletým trestům vězení dva příznivci AS Řím. Sedmadvacetiletý muž půjde za mříže na pět let a šest měsíců, osmadvacetiletý muž na čtyři roky a pět měsíců.

 

Ina Fassbender, Reuters

Odsouzení muži útok, k němuž došlo loni v listopadu v jednom z římských barů, naplánovali. Brutální atak odneslo zraněním deset fanoušků Tottenhamu, přičemž jeden Angličan se musel s bodnými ranami podrobit operaci.

Podle italského tisku se loni nejednalo o tradiční střety fanouškovských táborů. Šlo o cílený útok na fanoušky Tottenhamu, do něhož se zapojilo několik skupin římských ultras. Největší škodu v baru na Campo di Fiori v centru Říma napáchala zřejmě stovka příznivců Lazia v motocyklových helmách a s baseballovými pálkami a rozbitými lahvemi v rukou.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..