Záložník Frejlach zažívá báječný podzim

15. září 2006 09:12 - LIBEREC

Báječný podzim zažívá liberecký záložník Tomáš Frejlach. Po letním příchodu z Příbrami se hned dvakrát trefil za Slovan v lize, před týdnem dvěma góly zajistil vítězství české jedenadvacítky v Uherském Hradišti proti Bělorusku a ve čtvrtek otevřel skóre v prvním vystoupení českého šampióna v Poháru UEFA.

"Sám jsem překvapený, jak mi to tam padá. Je to perfektní, ale nejdůležitější je, že vyhráváme jako tým. A moc mě těší, že jsme se prosadili i proti Bělehradu, čímž jsme se divákům alespoň částečně rehabilitovali za vyřazení od Spartaku Moskva v boji o Ligu mistrů," říkal skromně mladík, který kromě vedoucího gólu měl na kopačce i druhou branku. "Byla to velká šance. Dostal jsem skvostnou přihrávku a trefil jsem brankáře. Bohužel jsem ho neprostřelil," líčil Frejlach.

Výsledek 2:0 považoval za úspěch. "Doufali jsme ve vítězství a dosáhli jsme navíc dvoubrankového náskoku, i když soupeř nás chvílemi zatlačil. Ukázala se však souhra celého mužstva," mínil Frejlach.

České týmy v 1. kole poháru UEFA
Hearts - Sparta
REFERÁT Sparta dvakrát probodla skotská srdce
STŘELEC Tohle byla životní trefa, jásal Kolář
Liberec - CZ Bělehrad
ON-LINE Liberec - CZ Bělehrad
REFERÁT Liberec poveze do Bělehradu dvoubrankový náskok
KANONÝR Záložník Frejlach zažívá báječný podzim
Slavia - Tottenham
ON-LINE Slavia - Tottenham
REFERÁT Slavia bojovala, ale prohrála s Tottenhamem 0:1
TRENÉR Hráli jsme ustrašeně, litoval Jarolím
HRÁČI Latka: Respektu jsme měli až moc
TISK Slávisté ani Tottenham anglický tisk neohromili
Marseille - Ml. Boleslav
REFERÁT Boleslav byla v Marseille neškodná, ale naději má
HRÁČI Mladoboleslavští litovali, že nebyli odvážnější
TISK Marseille odvedla jen nezbytné minimum

Na jeho gól nahrával Jan Holenda. "Dostal jsem míč do strany, prohodil jsem si ho ,jesličkami' bekovi a Tomáš to trefil úplně bezvadně. Hrálo se nám v pohodě. Vytvořili jsme si dobré příležitosti a odrazilo se to na skóre. Můžeme být spokojení," vykládal útočník, který se ocitl i ve dvou střeleckých možnostech. "Chyběl mi kousek štěstí, brankář dobře zasáhl nebo střely šly těsně mimo. Když mi to nevyšlo doma, třeba se mi to povede v Bělehradě. Tam nás asi přivítá bouřlivá atmosféra, ale nebojím se jí," dodal Holenda.

Autor druhého gólu Jan Blažek připojil: "Trenér mě o poločase připravoval na to, že půjdu na hřiště. Zkusil jsem využít svojí rychlosti a dal jsem do utkání maximum sil. Té brance předcházela pohotová a přesná akce po levé straně. Naběhl jsem si před branku a jen jsem se soustředil, abych míč dobře trefil. Dát gól v nastavení je vždycky krásné, protože soupeř už nemá moc času na odpověď. Věřím, že se o postup v odvetě popereme a dostaneme se do hlavní fáze Poháru UEFA."

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..