Inter Milán osmou výhrou po sobě vyrovnal letitý rekord

ŘÍM

Osmé vítězství za sebou si připsali v italské lize fotbalisté Interu Milán, kteří v neděli vyhráli 3:0 na stadiónu Empoli. Lídr soutěže svou vítěznou sérií vyrovnal klubový rekord ze sezony 1939/40. O úspěch se zasloužili brankami v druhém poločase Crespo, Ibrahimovic a Samuel. Inter zvýšil svůj náskok v čele na sedm bodů, protože druhý AS Řím utrpěl v derby s Laziem debakl 0:3.

Další zklamání připravil svým fanouškům AC Milán, který po středeční porážce 0:2 s Lille v Lize mistrů pouze remizoval 0:0 s FC Turín. Domácí se nedokázali střelecky prosadit, přestože nastoupili s tříčlenným útokem. Marnost jejich snažení v 79. minutě podtrhl útočník Gilardino, který byl faulován, sám se postavil k nařízené penaltě a při její exekuci selhal.

Hráči AC toho mohli v závěru litovat ještě víc, ale hostující Muzzi v rozmezí několika sekund dvakrát trefil jen konstrukci Kalacovy branky. S pocitem alespoň částečné satisfakce tak mohl opouštět San Siro turínský kouč Zaccheroni, kterého vedení AC před pěti lety propustilo.

Podle Alberta Zaccheroniho může za neúspěchy Milána trest za korupci, kvůli kterému zahájil tým soutěž s devíti zápornými body. "Jsou zvyklí hrát ve všech soutěžích o tituly, ten handicap je připravil o chuť bojovat," řekl kouč. Druhým důvodem je podle něj odchod kanonýra Ševčenka a neschopnost ho nahradit. "Myslel jsem, že místo něj koupí Eto'a nebo Henryho," dodal.

Zápas byl dvakrát přerušen, protože nespokojení fanoušci AC vhodili na hřiště světlice. "S trochou štěstí jsme mohli vyhrát, ale také jsme mohli odejít poraženi. Máme pořád stejný problém, mnoho zraněných. V tomhle složení jsme hráli vůbec poprvé. Ale nelámejme na touhle sezonou hůl, pořád máme šanci být do čtvrtého místa a jít do Ligy mistrů," řekl milánský kouč Carlo Ancelotti.

Celé utkání odehrál v dresu milánského týmu, který bojuje s rozsáhlou marodkou, český reprezentant Marek Jankulovski a v závěru první půle viděl žlutou kartu.

Fiorentina s Ujfalušim vyhrála

Mnohem spokojenější mohl být po nedělním zápase jeho spoluhráč z národního týmu Tomáš Ujfaluši z Fiorentiny, která vyhrála na hřišti Chieva 1:0. Jedinou branku vstřelil v 80. minutě rumunský útočník Mutu. Hosty tak nakonec nemusel mrzet neuznaný gól, který krátce předtím dal kanonýr Toni, ale sudí mu ho zřejmě chybně kvůli údajnému ofsajdu odepřel.

V římském derby nahlodal ambice AS těsně před poločasem Ledesma, který krásnou střelou z 25 metrů otevřel skóre. Čerstvý osmifinalista Ligy mistrů nastoupil i s kapitánem Tottim, kterého trápí zraněný kotník, ale ani on se neprosadil. Úvod druhé půle začal pro AS další pohromou. Po faulu na Panděva odpískal sudí penaltu a navíc ukázal červenou kartu gólmanovi Donimu, ale po konzultaci s pomezním ji změnil na žlutou. Definitivní ránu zasadil hostům v 73. minutě Mutarelli.

Itálie - 15. kolo:
Bergamo - Messina 3:2 (28. Bombardini, 57. Ferreira Pinto, 67. Doni - 76. Cordova, 85. Di Napoli), Sampdoria Janov - Siena 0:0, Empoli - Inter Milán 0:3 (60. Crespo, 78. Ibrahimovic, 87. Samuel), Catania - Udine 1:0 (68. Spinesi), Chievo Verona - Fiorentina 0:1 (80. Mutu), Cagliari - Parma 0:0, AC Milán - FC Turín 0:0, Lazio Řím - AS Řím 3:0 (44. Ledesma, 52. Oddo z pen., 73. Mutarelli).