Haškovo St. Etienne je po snadné výhře třetí v lize

Fotbalisté St. Etienne pod vedením trenéra Ivana Haška poskočili v tabulce francouzské ligy z pátého na třetí místo, když snadno porazili 3:0 Valenciennes. V prvním poločase korunoval převahu domácích Brazilec Ilan, v závěru zpečetili výsledek Pascal Feindouno a akrobatickým volejem Christophe Landrin.

DEFAULT TITLE

Haškův tým přeskočil v tabulce Lille, které nečekaně prohrálo 0:2 na trávníku posledního Sedanu a ukončilo svoji sérii deseti zápasů bez porážky. Za St. Etienne zůstal i tým Sochaux, který prohrál v Monaku, kde domácí s agilním Janem Kollerem v sestavě zvítězili 3:0.

Knížecí klub, v jehož dresu jen na lavičce seděl další český reprezentant Jaroslav Plašil, dobře začal a Chorvat Leko se trefil už v šesté minutě. Po přestávce přidali do sítě soupeře z popředí tabulky další góly Menez a Touré z Pobřeží Slonoviny.

Francie - 18. kolo:
Nancy - Marseille 2:0 (43. Gavanon, 71. Kim), Le Mans - Toulouse 2:0 (31. Basa, 77. N'Dri), Monako - Sochaux 3:0 (6. Leko, 59. Menez, 88. Touré), Nantes - Bordeaux 0:0, Rennes - Troyes 1:1 (72. Briand - 6. Gigliotti), Sedan - Lille 2:0 (29. Pujol, 33. Marin), St. Etienne - Valenciennes 3:0 (36. Ilan, 80. Feindouno, 84. Landrin).