Pospíšil: S Romanem se zatím jen střídáme

2. ledna 2007 09:30 - PRAHA

Fotbalisté Hearts se po vnitřních klubových problémech nadechli k lepším výkonům a stíhají čelo tabulky skotské Premier League. Přispívají k tomu i oba čeští útočníci. V předsilvestrovském duelu v Kilmarnocku odehrál více než hodinu Michal Pospíšil, kterého vystřídal Roman Bednář. Do Edinburghu si však vezli jen bod za bezbrankovou remízu. KOMENTÁŘ MICHALA POSPÍŠILA

 

PRÁVO

"Je to škoda, protože jsme měli celý zápas jasnou převahu a spoustu šancí. Kolikrát míč poskakoval na brankové čáře a stačilo ho jen doťuknout, ale v rozhodujících momentech nám chyběl větší důraz a při kanonádě i kus štěstí, protože míče míjely branku domácích o centimetry. Sám jsem se do vyložené příležitosti nedostal, spíš jsem je připravoval spoluhráčům.

Když za mne přišel v 66. minutě Roman Bednář, jednu tutovku zahodil. Škoda, protože herně to z naší strany bylo perfektní, ale chybělo gólové koření, které by z naší strany zápasu slušelo. Romanův návrat po dlouhodobém zranění je znát, jen potřebuje získat víc jistoty a určitě zase bude dávat góly. S Romanem se na trávníku vlastně střídáme a říkáme si, kdy nám dá trenér šanci zahrát si spolu.

Snad to přijde, protože v poslední době jsme dvakrát hráli v rytmu úterý-sobota. Kouč točí sestavou, nechává hráče odpočinout. Situace v klubu už je klidnější a cítíme to i ze strany fanoušků. Hodně tomu napomohly dobré výsledky z poslední doby. Dvakrát jsme vyhráli a dotáhli se k týmům, které si to rozdají o místa v evropských pohárech. My bychom chtěli alespoň druhou příčku.

Celtic a Rangers jen remízoví

Bohužel jsme se o ni v sobotu připravili sami tou zbytečnou remízou. Útěchou nám může být jen fakt, že Celtic a Rangers jen remizovali a v tabulce druhý Aberdeen dokonce prohrál. Pořád je to otevřené, alespoň mezi námi třemi, když nepočítám Celtik, který má šestnáctibodový náskok. Už 2. ledna hrajeme na trávníku posledního Dunfermline a tam nesmíme zaváhat. Tři body jsou povinností.

Oslavy Nového roku nebyly nijak bujaré, protože ráno byl trénink. Přiťukli jsme si doma s manželkou a naše pozvání přijal i Roman Bednář, takže jsme si udělali po českých Vánocích i český Silvestr. S klukama z Glasgow si netelefonujeme, není čas. Hovoříme spolu, jen když se naše týmy potkají. Jirka Jarošík jde s Celtikem za titulem, ale Libora Sionka a Rangers chceme v cestě za druhou příčkou v novém roce zastavit."

elt, Sport.cz, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.