Kouč Le Guen vystřídal u PSG Lacomba

15. ledna 2007 15:13 - PAŘÍŽ

Necelé dva týdny po odchodu z Glasgow Rangers získal fotbalový trenér Paul Le Guen nové angažmá v Paris St. Germain. Oznámili to v pondělí představitelé klubu, který se pod vedením kouče Guye Lacomba propadl po sobotní porážce 1:2 s Valenciennes ve francouzské lize až na sedmnácté místo. Le Guen povede v Paříži i českého obránce Davida Rozehnala.

"Ode dneška není Guy Lacombe trenérem našeho klubu. Funkci převzal Le Guen se svým asistentem Yvesem Collieuem," uvedl pařížský celek v tiskovém prohlášení. Collieu pomáhal Le Guenovi už v Rangers a také v Lyonu, s nímž vybojoval v letech 2003 až 2005 tři ligové tituly.

Právě na tuto skvělou bilanci se pokusí nová dvojice v Parku princů navázat. Dvaačtyřicetiletý francouzský internacionál se vrací do klubu, jehož barvy hájil sedm sezon jako hráč. V roce 1996 s PSG vyhrál Pohár vítězů poháru.

Lacombe vedl metropolitní klub rok a měsíc. Jeho odvolání se dožadovali fanoušci už při sobotním zápase a také některým hráčům údajně docházela trpělivost. "Nechci hrát příští rok ve druhé lize," prohlásil kapitán Pauleta.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.