Duda a Ujčík svými góly ve finské lize pomohli k vítězství

Gólem a přihrávkou přispěl útočník Radek Duda k jasnému vítězství hokejistů Ilvesu Tampere 6:0 nad Jyväskylä v utkání finské ligy. Jeho tým se díky této výhře bodově dotáhl na devátý celek tabulky Lukko Rauma.

Ilustrační foto

Mezi střelce se zapsal i Viktor Ujčík, který vyrovnal v zápase Kärpätu Oulu s Ässätem Pori na 1:1. Kärpät nakonec i s jeho pomocí vyhrál 2:1 a zvýšil svůj náskok před druhým Jokeritem Helsinky na čtyři body.

Rusko - 46. kolo
Blues Espoo - Tappara Tampere 0:1 po sam. nájezdech, Ilves Tampere - Jyväskylä 6:0 (Duda 1+1), Jokerit Helsinky - TPS Turku 3:4, Kärpät Oulu - Ässät Pori 2:1 (za domácí Ujčík 1+0), Pelicans Lahti - Lukko Rauma 4:0, SaiPa Lappeenranta - IFK Helsinky 2:1.

Omsk promarnil čtyřgólový náskok

Ani vedení 4:0 nestačilo hokejistům Omsku k vítězství na ledě Čechova v utkání ruské ligy, které skončilo remízou 5:5. Druhý tým tabulky si vybudoval slibný náskok do poloviny utkání, domácí však v 52. minutě vydřeli bod.

Nevyhrála ani první Kazaň, která v Čeljabinsku vedla jen necelé dvě minuty. Nakonec se obhájci titulu museli spokojit s výsledkem 1:1.

Rusko - 42. kolo
Čeljabinsk - Kazaň 1:1 po prodl., Čerepovec - CSKA Moskva 1:1 po prodl., Dynamo Moskva - Magnitogorsk 0:1, Jaroslavl - Ufa 2:4, MVD Podolsk - Nižněkamsk 3:2, Novokuzněck - Křídla sovětů 3:2, Petrohrad - Chimik MO 3:5, Togliatti - Novosibirsk 2:0, Viťaz Čechov - Omsk 5:5 po prodl.

Čechmánek sledoval zápas jen ze střídačky

Brankář Roman Čechmánek dnes ve švédské lize přihlížel jen ze střídačky třetí porážce hokejistů Linköpingu za sebou. Jeho spoluhráči se prosadili jednou, zatímco domácí Skelleftea dala tři góly a přiblížila se šestému Linköpingu na šest bodů.

Švédsko - 41. kolo
Brynäs - Frölunda 1:0, Djurgaarden - HV 71 1:3 (za hosty Balaštík 0+1), Färjestad - Timra 3:1, Skelleftea - Linköping 3:1.