Čechovi návrat nevyšel, Liverpool nedal Chelsea šanci

LIVERPOOL

Neúspěšně skončil sobotní návrat do branky pro Petra Čecha. Česká reprezentační jednička se mezi tyče postavila po 98 dnů trvající vynucené pauze, kdy si léčila zlomenou lebeční kost po zákroku Stephena Hunta z Readingu. Chelsea v Liverpoolu nestačila, domácí v ochranné helmě chytajícímu Čechovi pokazili návrat dvěma góly v úvodních osmnácti minutách. Mistr prohrál 0:2.

První utkání po návratu nemohlo pro českou reprezentační jedničku začít hůř. Po necelých 200 sekundách zaváhal při bránění Paulo Ferreira a Dirk Kuijt s přehledem poslal domácí do vedení. O několik okamžiků později se český gólman blýskl, když skvěle zlikvidoval tutovku Johna Arne Riiseho.

Po zákroku Hunta ze 14. října předpovídali lékaři minimálně půlroční přestávku, čtyřiadvacetiletý brankář vše zvládl o tři měsíce rychleji. Ve středu dostal po prohlídce v Oxfordu od lékařů povolení nastoupit, v pátek mu vedení anglické asociace povolilo výjimku na chytání v ochranné helmě. Proti tomu protestoval Adidas, který má s Chelsea smlouvu na vybavení. [celá zpráva]

Kombinovaná obrana mistra posledních dvou sezón Premier League navíc nechala v 18. minutě příliš prostoru Jermaine Pennantovi, který křížnou střelou o břevno překonal Čecha podruhé. Při obou inkasovaných gólech byl Čech bez šance zasáhnout. Domácí byli na koni a Chelsea těžko hledala cestu před bezchybně fungující liverpoolskou branku.

Chelsea s Liverpoolem neprohrála tři roky, série skončila v sobotu na Anfield Road. Mistrovský celek v sezóně ještě ani jednou nemusel dotahovat dvoubrankový deficit a v Liverpoolu se mu to nepodařilo. Třetí Reds po výhře ztrácejí v tabulce na druhou Chelsea pět bodů, v neděli se hraje další "souboj titánů". Vedoucí Manchester United přivítá čtvrtý Arsenal.

Baroš byl znovu v základu

Český útočník Milan Baroš podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě Aston Villy, ale nedokázal najít recept na obranu posledního Watfordu. Dlouho se to nedařilo ani jeho spoluhráčům. Přesto se Aston Villa radovala z vítězství, protože si těsně před koncem dal vlastní gól Mahon a daroval soupeři tři body, které ještě v nastavení pojistil Agbonlahor. To již nebyl na hřišti Baroš, který vystřídal deset minut před koncem. Podruhé v letošní sezóně nastoupil za domácí Patrik Berger, který se po zranění rozehrával ve Stoke City. V sobotu se na hřiště dostal 18 minut před koncem.

Remízou skončilo i londýnské derby mezi Fulhamem a Tottenhamem. Jen kousek byl od svého druhého čistého konta na ostrovech český brankář Jan Laštůvka, ale dvě minuty před koncem inkasoval z kopačky Chimbondy, který tak vyrovnal na konečných 1:1. Fulham měl k vítězství blíže, přestože hrál čtyřicet minut o deseti bez vyloučeného Helgursona.

Překvapivě vysokou prohru 1:5 utrpěli fotbalisté Boltonu na hřišti Middlesbrough. Týmu, který patřil k nejlepším v defenzívě, se nepovedl především první poločas, ve kterém inkasoval hned čtyři branky. Největší podíl na výhře domácích měl Australan Viduka, autor dvou gólů.

Utkání Readingu proti Sheffieldu United zakončila rvačka

Dvě trefy norského fotbalisty Pedersena zajistily Blackburnu výhru 3:0 na hřišti Manchesteru City. Třetí branku pak v nastavení přidal mladý útočník Derbyshire, kterému poslal dlouhou přihrávku brankář Friedel. Hosté se tak v tabulce posunuli o pět pozic na desáté místo, když přeskočili mimo jiné svého dnešního soupeře, který je třináctý.

Utkání Readingu proti Sheffieldu United zakončila hromadná rvačka. Za rozhodnutého stavu 3:1 pro domácí udeřil hostující Gillespie loktem do obličeje domácího Hunta, známého především díky zákroku, kterým zranil českého brankáře Petra Čecha. Rozhodčí pak po konzultaci s asistentem hříšníka vyloučil. Následné protesty vyvolaly na hřišti velkou strkanici, za kterou však rozhodčí žádné tresty neuděloval.

Anglie - 24. kolo
Liverpool - Chelsea 2:0 (4. Kuijt, 18. Pennant), Portsmouth - Charlton 0:1 (79. Faye), Fulham - Tottenham 1:1 (82. Montella z pen. - 88. Chimbonda), Aston Villa - Watford 2:0 (86. Mahon vlastní, 90.+2 Agbonlahor), Reading - Sheffield United 3:1 (44. Long, 50. De la Cruz, 70. Hunt - 77. Nade), Newcastle - West Ham 2:2 (45.+1 Milner, 53. Solano z pen. - 18. Cole, 22. Harewood), Middlesbrough - Bolton 5:1 (23. a 84. Viduka, 6. vlastní Speed, 10. Xavier, 43. Downing - 25. Nolan), Manchester City - Blackburn 0:3 (44. a 62. Pedersen, 90.+1 Derbyshire).