Nedvěd dal při návratu do sestavy Juventusu dva góly

TURÍN

Famózně se záložník Pavel Nedvěd vrátil do sestavy Juventusu po pětizápasovém disciplinárním trestu, kvůli němuž nehrál soutěžní utkání téměř dva měsíce. V zápase druhé italské ligy dnes pomohl vedoucímu týmu tabulky dvěma góly porazit Bari 4:2.

Český fotbalista tak trochu zastínil kapitána Alessandra Del Piera, jenž odehrál 500. zápas za Juventus. Své jubileum oslavil jedním gólem.

Juventus sice inkasoval už v první minutě, ale ještě do poločasu skóre otočil. Postaral se o to Nedvěd, který v 45. minutě prošel mezi dvěma obránci a obstřelil gólmana Gilleta. Dvacet minut před koncem prošla česká hvězda po přihrávce Zanettiho do vápna a znovu chladnokrevně zakončila.

Juventus díky vítězství zvýšil svůj náskok v čele tabulky na dva body před Neapolí, která jen remizovala 1:1 na hřišti Lecce.

Del Piero nasbíral za téměř 14 let v dresu "Staré dámy" 500 startů jako třetí hráč v historii klubů. Více zápasů v turínském týmů absolvovali jen Giuseppe Furino (528) a rekordman Gaetano Scirea (552).