Evropské ligy

Živě

Skotsko pláče! Zemřela fotbalová legenda

23. dubna 2019 14:33 - Glasgow/Praha

Celtic Glasgow se halí do smutku. Bývalý kapitán slavného fotbalového klubu Billy McNeill zemřel. Bylo mu 79 let. „Řadu let už trpěl demencí a statečně bojoval až do konce. Ukázal odolnost a sílu ducha stejně jako během celého svého života,“ stojí v prohlášení rodiny fotbalisty.

Anonymous, ČTK/AP

Bývalý obránce skotského celku se do fotbalových dějin zapsal zejména tím, že byl vůbec prvním Britem, který zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Poháru mistrů evropských zemí. Stalo se tak v roce 1967, kdy s Celticem ve finále zvítězil nad Interem Milán. Pro skotský klub jde o historicky jediný triumf v této soutěži, která byla později nahrazena Ligou mistrů.

Za Celtic McNeill nastupoval celou svou seniorskou kariéru, konkrétně osmnáct sezon, během nichž jej dovedl k devíti ligovým titulům. Po skončení své kariéry Celtic dvakrát trénoval, manažerské angažmá si vyzkoušel také v Aston Ville nebo Manchesteru City.

Billy McNeill na fotografii z roku 2007 s trofejí pro vítěze Evropské ligy.

Martin Cleaver, ČTK/AP

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy

Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.