Živě

Skotský brankář po rozehrávce nakopl soupeře do zad. Zápas dochytal záložník

7. května 2019 10:10 - Glasgow/Praha

Přeskočilo mu? Skotský brankář týmu Glasgow Rangers neudržel nervy na uzdě a v 36. kole Premiership nakopl protihráče do zad. Za své počínání si vysloužil červenou kartu a duel musel dochytat jeho parťák ze záložní řady. Hráči Rangers zvítězili 1:0.

sntv

Závěr nadstavbového klání mezi druhým týmem skotské ligy Rangers a pátým celkem Hibernian se hrubě nepovedl brankáři Allanu McGregorovi. Gólmanovi se zřejmě nelíbila přítomnost dotírajícího Marca McNultyho a po rozehrávce míče svého soupeře nakopl do zad.

Jeho neférové počínání neuniklo hlavnímu sudímu, a tak následovalo nevyhnutelné. McGregor viděl červenou kartu, a i přes dlouhé protesty musel zamířit do šaten. Jeho posunky a gestikulace během diskuze s rozhodčím chvílemi působily doslova komicky.

Kouč Rangers Steven Gerrard měl v pokročilé fázi zápasu třikrát vystřídáno, a tak mu nezbyla jiná možnost než mezi tyče poslat záložníka Rosse McCrorieho. Skóre duelu už se ale neměnilo a střetnutí skončilo výsledkem 1:0 pro domácí. Klubu Rangers patří druhé místo v tabulce a osud utkání na tom nemohl nic změnit.

Mistrovský titul slaví městský rival Celtic, který dvě kola před koncem vede ligu o devět bodů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.