Rubriky:

Evropské ligy

Pět fíků vyfasoval, přesto byl hrdinou. Slávistický Neuer předvedl úžasný zákrok

1. srpna 2019 09:22 - Dunajská Streda
(Aktualizováno: 1. srpna 2019 09:23)

Když fotbalový brankář vyfasuje pět gólů za zápas, většinou by se nejraději odplížil do kabiny kanálem. Ne tak Martin Vantruba, jehož Pohroní prohrálo v Dunajské Stredě 1:5. Gólman nováčka totiž předvedl zákrok, který se zařadil do hitparády slovenské ligy. Mladý brankář se do týmu ze Žiaru nad Hronom přesunul na hostování z pražské Slavie.

 

spartak.cz,fcbayern.com

Jakmile zamířil do kabiny áčka Spartaku, začali mu říkat Neuer. Mladý gólman neskrývá, že slavný Němec z Bayernu Mnichov je jeho brankářským vzorem.

„Obdivuji Manuela Neuera. Většina kluků mi říká, že jsem mu podobný. Asi i proto mám k němu blízko," směje se 21letý Martin Vantruba, který je od předloňské zimy kmenovým hráčem Slavie.

V duelu s Dunajskou Stredou ho sice dvakrát překonal Kristopher Vida, jednou však také maďarského útočníka naopak doběhl, když mu v beznadějné situaci doslova ukradl jasný gól.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.