Evropské ligy

Nice - Paris St. Germain 1:4 Fotbalisté PSG deklasovali oslabené Nice

18. října 2019 22:45 - Paříž

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v předehrávce 10. kola francouzské ligy 4:1 v Nice, které dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Úřadující mistři po třetí výhře za sebou zvýšili vedení v neúplné tabulce před Nantes na pět bodů.

Favorita poslal brzy do dvougólového vedení Ángel Di María, jenž skóroval v 15. minutě po brejku a ve 21. minutě krásným obloučkem z ostrého úhlu. V 67. minutě dal snížením Igniatius Ganago domácím naději, o kterou ale přišli vyloučeními v rychlém sledu Wylana Cypriena v 74. minutě a Christophea Herellea o tři minuty později.

Oslabené hosty v závěru dorazil střídající Kylian Mbappé. Dvacetiletý útočník v 88. minutě krátce o příchodu na hřiště přidal třetí gól a v nastavení přihrál před prázdnou branku na poslední trefu zápasu Mauru Icardimu.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:
Nice - Paris St. Germain 1:4 (67. Ganago - 15. a 21. Di María, 88. Mbappé, 90.+1 Icardi).
1. Paris St. Germain 10 8 0 2 21:5 24
2. Nantes 9 6 1 2 9:5 19
3. Angers 9 5 1 3 16:15 16
4. Bordeaux 9 4 3 2 15:10 15
5. Lille 9 4 3 2 13:9 15
6. Remeš 9 4 2 3 8:4 14
7. Montpellier 9 4 2 3 9:7 14
8. Marseille 9 3 4 2 10:11 13