Evropské ligy

Monako - Rennes 3:2 Monako otočilo zápas s Rennes, dva góly vstřelil Ben Yedder

20. října 2019 17:10 - Paříž
(Aktualizováno: 20. října 2019 23:03)

Fotbalisté Monaka otočili zápas 10. kola francouzské ligy proti Rennes a vyhráli 3:2. Dvěma brankami se na vítězství podílel Wissam Ben Yedder.

Už po třech minutách hry pálil z úhlu přesně muž zápasu Ben Yedder. Devětadvacetiletý Francouz, který do týmu přišel v létě ze Sevilly, se trefil v pátém ligovém utkání v řadě. Vedení ale Monaku nevydrželo dlouho. Ve 12. minutě se po individuálním průniku trefil Faitout Maouassa, chvíli po přestávce dostal Rennes do vedení Adrien Hunou.

V 57. minutě zavelel k obratu Islám Slimaní, který využil chyby v obraně hostů a vyrovnal. Monako z následného tlaku vytěžilo branku, trefu Baldého Keity v 85. minutě však rozhodčí pro ruku neuznal. Vítězný gól vstřelil až v třetí nastavené minutě Ben Yedder, pro kterého šlo již o sedmou ligovou branku.

Monako se díky výhře dostalo ze sestupových pozic, na které má nyní náskok dvou bodů.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo
Bordeaux - St. Etienne 0:1 (90.+3 Bouanga z pen.)
Monako - Rennes 3:2 (3. a 90.+3 Ben Yedder, 57. Slimaní - 12. Maouassa, 48. Hunou)
Marseille - Štrasburk 2:0 (3. Kamara, 90.+5 Strootman)
Lyon - Dijon 0:0
Angers - Brest 0:1 (67. Cardona)
 Mety - Nantes 1:0 (86. Diallo)
 Nimes - Amiens 1:1 (41. Martínez - 90.+4 Calabresi)
Remeš - Montpellier 1:0 (2. Abdelhamid)
Toulouse - Lille 2:1 (58. Sanogo, 66. Gradel z pen. - 90.+3 Fonte)
1. Paris St. Germain 10 8 0 2 21:5 24