Mbappé opět skóroval, ale PSG překvapivě prohrál v Dijonu

Paříž

Vedoucí tým francouzské fotbalové ligy Paris St. Germain prohrál s posledním týmem tabulky Dijonem 1:2. Obhájce titulu sice poslal do vedení Kylian Mbappé, ale domácí outsider v nastavení prvního poločasu vyrovnal a ihned po přestávce skóre otočil. Díky třetí výhře z dvanácti zápasů se Dijon posunul na 18. místo. PSG může o víkendu ztratit něco z osmibodového náskoku v čele tabulky.

Fotbalista Paris St Germain Kylian Mbappé oslavuje gól proti Dijonu.

Mbappé potvrdil výbornou střeleckou formu a skóroval i ve čtvrtém zápase od návratu po zranění. Celkem dal dvacetiletý mistr světa v těchto utkáních sedm branek.

Pařížané, kteří nastříleli v minulých třech ligových zápasech vždy čtyři góly, tentokrát další branku nepřidali a doplatili na to. V samém závěru první půle vyrovnal svou první trefou v Ligue 1 dvacetiletý Mounir Chouiar a ve 47. minutě zařídil senzační výhru Dijonu venezuelský útočník Jhonder Cádiz, jen skóroval ve francouzské nejvyšší soutěži rovněž poprvé.

Francouzská fotbalová liga - 12. kolo:
Dijon - Paris St. Germain 2:1 (45.+5 Chouiar, 47. Cádiz - 19. Mbappé).
Vikendové výysledky
Marseille - Lille 2:1 (49. Sanson, 79. vlastní Gabriel - 83. Soumaoro)
Angers - Štrasburk 1:0 (26. Bahoken z pen.)
Toulouse - Lyon 2:3 (15. Sanogo, 57. vlastní Lopes - 26. a 90.+5 Depay, 67. Dembélé)
Mety - Montpellier 2:2 (26. Diallo, 47. Nguette - 72. Delort, 78. Sambia)
Amiens - Brest 1:0 (27. Otero)