Evropské ligy

Lille - Paris St. Germain 0:2 Pařížané natáhli šňůru bez porážky díky Neymarovi, vyhrál i Lyon

26. ledna 2020 17:07 - Paříž
(Aktualizováno: 26. ledna 2020 23:51)

Fotbalisté PSG zvítězili v utkání 21. kola francouzské ligy na hřišti Lille 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. O obě branky se postaral brazilský útočník a nejdražší fotbalista světa Neymar. Pařížané tak pokračují v sérii bez porážky, naposledy je v ligovém utkání pokořil 1. listopadu Dijon. Tři body slavil i Lyon, který doma porazil Toulouse 3:0.

Obhájce ligového titulu PSG nasměroval k výhře v 28. minutě Neymar po rychlé kombinaci s Marcem Verattim. Brazilský střelec pak proměnil pokutový kop sedm minut po přestávce poté, co obránce Lille Reinildo Mandava zahrál ve vápně rukou.

O výhře Lyonu rozhodl v 29. minutě Maxwel Cornet. Na něj po půli navázali po rychlých kombinacích Moussa Dembélé a Karl Toko Ekambi. Toulouse tak zůstalo se ziskem 12 bodů na posledním místě, na ligovou výhru čekají fotbalisté z jihu Francie od 19. října.

Nantes, které nastoupilo na počest před rokem zesnulého argentinského útočníka Emiliana Saly v modrobílých dresech, podlehlo doma Bordeaux 0:1. Domácí hráli od 54. minuty po druhé žluté kartě Andrey Girotta o deseti. V 86. minutě vstřelil jedinou branku zápasu Jimmy Briand.

Francouzská fotbalová liga - 21. kolo:
Lyon - Toulouse 3:0 (29. Cornet, 71. Dembélé, 77. Ekambi)
Nantes - Bordeaux 0:1 (86. Briand)
Lille - Paris St. Germain 0:2 (28. a 52. z pen. Neymar)
Marseille - Angers 0:0
Brest - Amiens 2:1 (51. Mendy, 83. Cardona - 58. Guirassy z pen.)
Monako - Štrasburk 1:3 (86. Jovetič - 40. Ajorque, 66. Thomasson, 74. Mitrovič)
Montpellier - Dijon 2:1 (56. Mollet, 63. Delort - 76. Balde)
Remeš - Mety 0:1 (3. Diallo)
St. Etienne - Nimes 2:1 (3. a 34. z pen. Khazri - 45. Ferhat)

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.