Lille - Paris St. Germain 0:2Pařížané natáhli šňůru bez porážky díky Neymarovi, vyhrál i Lyon

Paříž

Fotbalisté PSG zvítězili v utkání 21. kola francouzské ligy na hřišti Lille 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. O obě branky se postaral brazilský útočník a nejdražší fotbalista světa Neymar. Pařížané tak pokračují v sérii bez porážky, naposledy je v ligovém utkání pokořil 1. listopadu Dijon. Tři body slavil i Lyon, který doma porazil Toulouse 3:0.

Obhájce ligového titulu PSG nasměroval k výhře v 28. minutě Neymar po rychlé kombinaci s Marcem Verattim. Brazilský střelec pak proměnil pokutový kop sedm minut po přestávce poté, co obránce Lille Reinildo Mandava zahrál ve vápně rukou.

O výhře Lyonu rozhodl v 29. minutě Maxwel Cornet. Na něj po půli navázali po rychlých kombinacích Moussa Dembélé a Karl Toko Ekambi. Toulouse tak zůstalo se ziskem 12 bodů na posledním místě, na ligovou výhru čekají fotbalisté z jihu Francie od 19. října.

Nantes, které nastoupilo na počest před rokem zesnulého argentinského útočníka Emiliana Saly v modrobílých dresech, podlehlo doma Bordeaux 0:1. Domácí hráli od 54. minuty po druhé žluté kartě Andrey Girotta o deseti. V 86. minutě vstřelil jedinou branku zápasu Jimmy Briand.