Rubriky:

Evropské ligy

Diváci trnuli hrůzou, fotbalista omdlel během zápasu

27. ledna 2020 16:54 - Lyon/Praha

Fotbalista Lyonu Martin Terrier omdlel během prvního poločasu nedělního utkání Ligue 1 proti Toulouse. Vyděšení kolegové a tým lékařů poskytli francouzskému záložníkovi okamžitou první pomoc přímo na hřišti. O přestávce klub vydal prohlášení, které zmírnilo obavy. Dvaadvacetiletá hvězda Lyonu by měla být v pořádku.

 

Emmanuel Foudrot, Reuters

Francouzský fotbalista Lyonu Martin Terrier ztratil vědomí v 26. minutě 21. kola Ligue 1 proti Toulouse. Autor čtyř branek v letošní sezoně se nejprve předklonil poblíž středového kruhu a následně se bez cizího zavinění sesunul k zemi.

Ztěžka dýchající hráč aktéry dění na hřišti i diváky v Parku Olympique Lyonnais pořádně vyděsil. Duchapřítomní kolegové ho okamžitě dali do stabilizované polohy, zanedlouho se k němu skláněl povolaný odborník. Terrier byl následně převezen do blízké nemocnice. Nejhorší obavy se naštěstí nepotvrdily.

Podle britského deníku The Mirror utrpěl fotbalista takzvanou vazovagální synkopu, která je definována jako náhlá, krátkodobá ztráta vědomí vedoucí obvykle k pádu. Může za ni přechodné snížení prokrvení mozku. Podle dostupných informací bude fotbalista v pořádku.

„Zdravotní stav Martina Terriera, který omdlel během utkání proti Toulouse, je lepší a hráč je plně při vědomí," napsal Lyon ještě o poločase na sociální síť Twitter.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.