Evropské ligy

PSG - Lyon 4:2 Fotbalisté PSG vyhráli popáté za sebou

9. února 2020 23:17 - Paříž

Suverénní lídři francouzské fotbalové ligy Paris Saint-Germain porazili ve 24. kole 4:2 Lyon a naplno bodovali popáté v řadě. Svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela směřují po dvacáté výhře v sezoně za třetím titulem za sebou, před druhým Marseille mají dvanáctibodový náskok.

Christian Hartmann, Reuters

Pařížané, hrající podruhé bez Neymara, jenž si minulou sobotu při výhře nad Montpellier poranil žebra, vedli na začátku druhého poločasu už 3:0. V první půli se trefili Ángel di María a Kylian Mbappé a dvě minuty po přestávce si dal vlastní gól Marcal po zpětné přihrávce Juliana Draxlera.

Olympique ale nesložil zbraně a ještě před odehranou hodinou zápasu Martin Terrier a Moussa Dembélé snížili na rozdíl jedné branky. Favorizovanému PSG neuznal v zápase rozhodčí tři branky kvůli ofsajdu a klid mu dal až v 79. minutě po Di Maríově přihrávce krátce po příchodu na trávník střídající Edison Cavani.

Lyon z posledních tří zápasů získal jen bod a je devátý.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:
Montpellier - St. Etienne 1:0 (25. Delort)
Štrasburk - Remeš 3:0 (50. Djiku, 82. Majeed Waris, 90.+4 Lala z pen.)
Paris St. Germain - Lyon 4:2 (22. Di María, 38. Mbappé, 47. vlastní Marcal, 79. Cavani - 52. Terrier, 59. M. Dembélé)
Marseille - Toulouse 1:0 (51. Payet)
Amiens - Monako 1:2 (9. Guirassy - 85. Ben Yedder, 90.+3 Slimani)
Dijon - Nantes 3:3 (15. a 90. Mavididi, 24. Tavares - 20. Simon, 34. vlastní Alphonse, 90.+2 Girotto)
Mety - Bordeaux 1:2 (2. Niane - 51. Bašič, 84. Oudin)
Nice - Nimes 1:3 (6. Claude Maurice - 43. Landre, 53. Philippoteaux, 90.+1 Koné)
Rennes - Brest 0:0
1. Paris St. Germain 24 20 1 3 63:17 61
2. Marseille 24 14 7 3 33:21 49
3. Rennes 24 12 5 7 29:22 41
4. Lille 24 12 4 8 29:25 40
5. Montpellier 24 10 7 7 32:27 37
6. Štrasburk 24 11 3 10 31:28 36
7. Monako 24 10 5 9 40:40 35