PSG - Lyon 4:2Fotbalisté PSG vyhráli popáté za sebou

Paříž

Suverénní lídři francouzské fotbalové ligy Paris Saint-Germain porazili ve 24. kole 4:2 Lyon a naplno bodovali popáté v řadě. Svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela směřují po dvacáté výhře v sezoně za třetím titulem za sebou, před druhým Marseille mají dvanáctibodový náskok.

Fotbalisté PSG Julian Draxler, Mauro Icardi a Ángel Di María se radují z branky proti Lyonu.

Pařížané, hrající podruhé bez Neymara, jenž si minulou sobotu při výhře nad Montpellier poranil žebra, vedli na začátku druhého poločasu už 3:0. V první půli se trefili Ángel di María a Kylian Mbappé a dvě minuty po přestávce si dal vlastní gól Marcal po zpětné přihrávce Juliana Draxlera.

Olympique ale nesložil zbraně a ještě před odehranou hodinou zápasu Martin Terrier a Moussa Dembélé snížili na rozdíl jedné branky. Favorizovanému PSG neuznal v zápase rozhodčí tři branky kvůli ofsajdu a klid mu dal až v 79. minutě po Di Maríově přihrávce krátce po příchodu na trávník střídající Edison Cavani.

Lyon z posledních tří zápasů získal jen bod a je devátý.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:
Montpellier - St. Etienne 1:0 (25. Delort)
Štrasburk - Remeš 3:0 (50. Djiku, 82. Majeed Waris, 90.+4 Lala z pen.)
Paris St. Germain - Lyon 4:2 (22. Di María, 38. Mbappé, 47. vlastní Marcal, 79. Cavani - 52. Terrier, 59. M. Dembélé)
Marseille - Toulouse 1:0 (51. Payet)
Amiens - Monako 1:2 (9. Guirassy - 85. Ben Yedder, 90.+3 Slimani)
Dijon - Nantes 3:3 (15. a 90. Mavididi, 24. Tavares - 20. Simon, 34. vlastní Alphonse, 90.+2 Girotto)
Mety - Bordeaux 1:2 (2. Niane - 51. Bašič, 84. Oudin)
Nice - Nimes 1:3 (6. Claude Maurice - 43. Landre, 53. Philippoteaux, 90.+1 Koné)
Rennes - Brest 0:0