Šílené! Nejzbytečnější červená karta v historii fotbalu. Za co sudí vylučoval?

24. února 2020 18:42 - Atény/Praha

Musel se zbláznit. Jinak to není možné. Možná se ale fotbalista Marko Livaja zapíše do dějin, jelikož mu byla udělena nejzbytečnější červená karta v historii. Šestadvacetiletý útočník řeckého AEK Atény to zcela jistě schytá, jelikož po vyloučení bude následovat disciplinární trest. Na situaci, po které hráč dostal červenou kartu, se můžete podívat v přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Tým AEK Atény vedl nad OFI Kréta jasně 3:0, nikdo nepochyboval o tom, kdo bude brát tři body. A pak přišla šílená situace. Chorvatský útočník AEK byl v úplném závěru utkání faulovaný kus před dělicí čarou, chvíli se povaloval s míčem pod hlavou po trávníku, aby po chvíli vstal.

Jenže s rozehráním otálel tak dlouho, až sudímu došla trpělivost a tasil žlutý kartonek. Jelikož už Livaja jednu žlutou měl z prvního poločasu, znamenalo to jeho vyloučení. Horkokrevný Chorvat se ani nevztekal, arbitrovi podal ruku a bez známek emocí odkráčel do šatny. Zápas už se pak bez dalších incidentů dohrál.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.