Rubriky:

Evropské ligy

Joviče mrzí opuštění karantény, prý nedostal přesné instrukce

20. března 2020 11:05 - Bělehrad

Fotbalistu Realu Madrid Luku Joviče mrzí, jaký poprask způsobil tím, že opustil nařízenou karanténu a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý srbský útočník prý nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat. Uvedl, že byl na koronavirus dvakrát testován negativně.

 

Juan Medina, Reuters

Státní zastupitelství v Bělehradu hodlá vznést proti Jovičovi obvinění za porušení povinné karantény, do níž se musí občané cestující z rizikových zemí, kam patří i Španělsko, povinně uchýlit na 28 dní. Jovičovo chování ostře zkritizovali i přední srbští politici včetně premiérky Any Brnabičové.

"Velmi mě mrzí, že jsem se stal hlavním tématem posledních dnů. Je mi líto, že lidé neustále píšou o mně, a ne o hlavních aktérech boje s touto krizí, kterými jsou doktoři a všichni ve zdravotnictví," napsal Jovič na instagramu.

Zbavíme se ho! Klidně zadarmo, velí trenér Realu. Hvězdný hráč se stěhovat nechce

Do karantény poslal slavný madridský klub celý fotbalový tým poté, co měl pozitivní test na koronavirus jeden z členů basketbalového mužstva Realu. Španělská liga byla přerušena před týdnem.

Jak tráví karanténu Limberský? U piva si povídal s Modričem o Lize mistrů

"V Madridu jsem měl negativní test na COVID-19. Takže jsem se rozhodl odcestovat do Srbska, abych pomohl našim lidem a byl blíž rodině. Klub mi to dovolil. Když jsem dorazil do Srbska, byl jsem testován znovu negativně. Moc mě mrzí, že někteří lidé neodvedli svou práci profesionálně a nedali mi konkrétní instrukce, jak se mám chovat během své izolace," uvedl Jovič.

"Ve Španělsku si můžete jít nakoupit do supermarketu nebo do lékárny, což tady v Srbsku nejde. Omlouvám se všem, pokud jsem někomu ublížil nebo vystavil nebezpečí. Doufám, že společně tohle překonáme," dodal bývalý hráč Eintrachtu Frankfurt, Benfiky Lisabon nebo Crvené Zvezdy Bělehrad.

Jovič přestoupil do Realu loni za 60 milionů eur z Frankfurtu, v jehož dresu v předchozí sezoně vstřelil 27 soutěžních gólů. V novém působišti však zatím nenaplňuje vysoká očekávání. Do základní sestavy se dostal jen ve čtyřech ligových zápasech a má na kontě dvě branky.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.