Hübschman slaví s Šachtarem na Ukrajině double

KYJEV

Český fotbalista Tomáš Hübschman vyhrál se Šachtarem Doněck ukrajinskou ligu a po předchozím zisku poháru slaví double. Titul si jeho tým zajistil v posledním kole soutěže, v němž vyhrál 4:1 nad městským rivalem Metalurgem.

Šachtar předstihl o tři body obhájce titulu Dynamo Kyjev, které jen remizovalo na hřišti Metalistu Charkov. Šachtar vybojoval čtvrté ligové prvenství v historii a třetí během posledních čtyř let.

Ukrajinský klub, který si v Čechách získal pozornost především v roce 2000, kdy vyřadil v předkole Ligy mistrů Slavii Praha a ve skupině se pak utkal i se Spartou, tak slaví podruhé během deseti dnů. Ve finále poháru porazil 2:0 Dynamo Kyjev.

Ukrajinská liga za posledních 12 let nepoznala jiného vítěze než právě Šachtar a Dynamo. Oba kluby zároveň nebyly horší než druhé.

Hübschman, který na Ukrajinu přišel v roce 2004, k titulu přispěl aktivní účastí v 18 zápasech. Z titulu se radoval již pošesté, neboť vedle tří ukrajinských má ve sbírce další tři se Spartou.