Rubriky:

Evropské ligy

V Belgii budou o fotbalové lize rozhodovat až v pondělí

21. dubna 2020 10:44 - Brusel

Valná hromada profesionálních belgických fotbalových klubů, která měla v pátek rozhodnout o předčasném ukončení ligy, byla odložena na pondělí. V pátek by totiž měla belgická vláda mimo jiné oznámit, zda uvolní opatření proti koronaviru natolik, že bude možné pořádat zápasy bez diváků.

 

Twitter

Vedení nejvyšší soutěže doporučilo ukončit belgickou ligu koncem března kolo před koncem základní části s tím, že titul bude udělen Bruggám, kde působí i český reprezentační útočník Michael Krmenčík. Verdikt měla formálně schválit valná hromada 24 klubů z první a druhé ligy, ale její zasedání bylo už podruhé odloženo.

Původně se měli zástupci klubů sejít 15. dubna. Po ostré kritice ze strany UEFA, která pohrozila, že Belgii by předčasné ukončení ligy mohlo připravit o místa v příštím ročníku evropských pohárů, bylo jednání posunuto na tento pátek. Příští týden v pondělí už by však mělo padnout konečné rozhodnutí.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.